Rödl potvrdil, že se přihlásil do vypsaného konkurzu. „Odpovídá to mé profesi,“ prohlásil Rödl, který je stavebním inženýrem.

Ředitelství silnic a dálnic vypsalo nedávno tendry na všechny šéfy poboček v republice. „Cílem je zajistit v nich co nejlepší vedení,“ vysvětlila mluvčí ŘSD Martina Vápeníková. Podle ní se už otevíraly na ministerstvu dopravy obálky s jednotlivými nabídkami, ke jmenování plzeňského ředitele by mělo dojít nejspíš v březnu.

Pokud skutečně získá funkci Pavel Rödl, začne znovu významně zasahovat do dění ve městě. Ale z opačné strany než z radnice, odkud odešel po volbách a po velkých rozepřích s mateřskou ODS. ŘSD a vedení města, které po volbách ovládá koalice občanských a sociálních demokratů, se totiž bude muset domlouvat na důležitých stavbách ve městě, například na nutné opravě mostu generála Pattona mezi centrem a Severním Předměstím. „Uvidíme, jak ten konkurz dopadne. Teď to nechci nijak komentovat,“ uvedl k tomu primátor Martin Baxa (ODS).

Do tendru se přihlásil i současný šéf ŘSD v Plzni Zdeněk Kuťák. „Ve firmě jsem více než 27 let a rád bych pokračoval,“ uvedl Kuťák s tím, že nastoupil v roce 1983 jako přípravář, později zastával funkci obchodně ekonomického náměstka a od roku 2002 řídí pobočku ŘSD v Plzni.

O tom, zda by mohl ohrozit jeho pozici právě bývalý plzeňský primátor, nechtěl spekulovat. „Jsem optimistou v případě, že bude rozhodovat odborná stránka věci,“ míní Kuťák. Dodává, že pod jeho vedením nebyly k práci ŘSD výhrady.