Na dnešním parkovišti si město představuje multifunkční objekt s obchůdky a službami v přízemí, parkovištěm v podzemí a například byty, kancelářemi nebo ateliéry v jednotlivých patrech. Budova nebude smět být vyšší, než je okolní zástavba.

„Na podobu objektu pravděpodobně vypíšeme architek〜tonicko – developerskou soutěž. To znamená, že nepůjde jen o námět, jak má dům vypadat, ale rovnou o záměry konkrétních investorů,“ vysvětlila ředitelka Útvaru koncepce a rozvoje Irena Vostracká.

Podle ní je o atraktivní parcelu v centru města mezi investory zájem, budou mít však ztížený úkol tím, že podmínkou bude nejen zajištění parkovacích míst pro potřeby objektu, ale vybudování dalších stovek parkovacích míst v podzemí pro potřeby města.

Územní plán umožňuje v současné době v tomto prostoru pouze parkování. „Úpravou funkcí regulativu ve vyhlášce budeme usilovat o to, aby se mohl přidat k parkovacímu objektu i jiný integrovaný, například administrativní objekt. Parkování v těchto místech ale bude dál prioritou,“ potvrdil šéf stavebně–správního odboru magistrátu Jiří Balihar.

Soutěž bude vypsána asi začátkem příštího roku. Podobu objektu má posuzovat komise složená z nezávislých architektů a ekonomů.