Nový parkovací dům pro zaměstnance Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně měl začít růst ještě před koncem roku, počátek prací ale zdržela námitka od neúspěšného účastníka výběrového řízení. Stavba se tak o několik týdnů posune, parkovací dům by ale přesto měl stát do letošního podzimu.

„Museli jsme vypořádat jednu námitku, která se týkala položkového rozpočtu neúspěšné firmy. Nelíbilo se jim, že jsme jim řekli, že nesplnili zadávací dokumentaci," vysvětluje ředitel FN Plzeň Václav Šimánek. Dodal, že právníci nemocnice, i ti externí, dali za pravdu nemocnici, do konce týdne by FN měla mít zpětnou reakci stěžovatele.

„Pokud nepřijde další námitka, jsme schopni do dvou týdnů podepsat smlouvu s vítězem a pak předat staveniště," podotkl Šimánek. Stavební firma pak musí se stavbou začít do měsíce od předání staveniště. Termín dokončení se posune, původně mělo být hotovo do poloviny roku, nyní je reálný spíše podzim, a to i přes to, že jde podle Šimánka o nepříliš náročnou železobetonovou stavbu. Díky soutěži se také snížila cena objektu – nemocnice na něj měla vyčleněno 150 milionů, vysoutěžená cena je 115 milionů bez DPH.

Parkovací dům má kapacitu 400 míst, je čtyřpatrový a bude určen pouze zaměstnancům. I tak by ale měl pomoci i pacientům, uvolní se místa uvnitř areálu i před ním, která nyní blokují zaměstnanci.

Právě venkovní nezpevněné parkoviště se v posledních dnech při oblevě proměnilo doslova v ledovku. První plzeňský obvod ve spolupráci s nemocnicí plánoval zpevnění plochy během této zimy. K tomu ale zatím nedošlo.

„Začali jsme s nemocnicí jednat a chceme to sladit se stavbou parkovacího domu. Ke zpevnění dojde spíše až na jaře," řekl starosta Lochotína Miroslav Brabec s tím, že o náklady prací se obvod podělí s nemocnicí.