Dlouho očekávaný parkovací dům v lochotínském areálu Fakultní nemocnice (FN) Plzeň nabral kvůli nedávným velkým mrazům další zpoždění. Stavba musela být na dva měsíce pozastavena.

„Během mrazů stavební práce neprobíhaly, vzhledem k předpovědi počasí na tento týden stavební práce na vlastním objektu ještě nepokračují, ale byly zahájeny přípravné práce, například odvoz zeminy, výkopové práce pro kanalizaci a podobně," uvedla mluvčí FN Plzeň Gabriela Levorová. V současné době počítá vedení nemocnice s tím, že parkovací dům by měl být dokončen do 9. července 2017.

400 míst pro zaměstnance

„Cena nebude navýšena, stále platí původní částka, která činí 140 milionů korun," vypočítala mluvčí a dodala, že výstavbu parkovacího domu fakultní nemocnice financuje z vlastních zdrojů. Stavba čtyřpatrové budovy byla zahájena v únoru loňského roku.

Původně měl být dokončen na podzim, ovšem kvůli problémům se založením opěrné zdi musela být stavba už v dubnu na několik měsíců pozastavena. Termín dokončení se tedy z podzimu posunul na první čtvrtletí letošního roku, tomu však tentokrát zabránily velké mrazy.

Čtyřpatrový parkovací dům nabídne celkem 400 míst a bude určen zaměstnancům nemocnice. Pro pacienty se tím uvolní parkovací místa v areálu nemocnice i na velkém parkovišti před nemocnicí, které by po dokončení parkovacího domu mělo projít úpravou. V současné době je k dispozici 1300 míst, která už několik let nedostačují.