Fakultní nemocnici Plzeň čeká další velká investice. Ta by mohla vyřešit nepříjemnou situaci, se kterou se denně setkávají pacienti i zaměstnanci nemocnice – 1300 parkovacích míst nestačí.

Dlouho odkládaná výstavba parkovacího domu v lochotínském areálu by měla být zahájena do konce letošního roku. Nemocnice na ni z vlastních zdrojů vyčlení 150 milionů Kč.

„V současné době je v areálu nemocnice a před ním celkem 1300 parkovacích míst," vypočítal ředitel plzeňské fakultní nemocnice Václav Šimánek. Ta však již několik let zdaleka nedostačují.

Svízelnou dopravní situaci snad vyřeší dům se čtyřmi sty parkovacích míst. Ten by měl být postaven přímo v lochotínském areálu fakultní nemocnice.

Časový plán
Parkovací dům
- probíhá výběrové řízení
- stavba by měla být zahájena do konce letošního roku
- předpokládá se, že parkovací dům by měl být hotový v polovině roku 2016
Parkoviště
- během zimy by mohlo dojít k rekonstrukci nezpevněné části 

Čtyřpatrová stavba však poslouží pouze zaměstnancům. „Pro pacienty se tím uvolní parkovací místa v areálu nemocnice i na parkovišti před ním," doufá Šimánek.

V současné době probíhá výběrové řízení na stavbu parkovacího domu. Ředitel nemocnice předpokládá, že stavět by se mělo začít do konce letošního roku. „Parkovací dům by měl být v takovém případě dokončen v polovině roku 2016," doplnil Šimánek.

Také parkoviště před lochotínským areálem nemocnice by mělo projít rekonstrukcí. Především jeho nezpevněná část, kde vůbec nejsou vyznačena jednotlivá parkovací místa. Vedení nemocnice o tom jedná s prvním městským obvodem.

„Pokusíme se s nemocnicí nějak dohodnout, s parkovištěm se každopádně musí něco udělat," potvrdil Miroslav Brabec, starosta prvního městského obvodu, který prostor spravuje. Ten doufá, že by ke zpevnění povrchu mohlo dojít během letošní zimy.

Andrea Pánková