Stavební práce byly zahájeny na začátku července a podle plánu by mělo být hotovo v lednu příštího roku. Cena rekonstrukce činí 8,2 milionů korun bez DPH.

„Téměř stoletá hájenka byla naposledy opravována před 27 lety, tudíž vyžadovala obsáhlejší rekonstrukci. Jedná se převážně o vnitřní úpravy bez zásahu do obvodových a střešních konstrukcí. Původní tvary, materiály i barvy objektu zůstanou zachovány. Obnoví se povrchy stěn a podlahy. Dále se opraví truhlářské výplně a omítky fasád. Nově bude také řešena zpevněná kamenná plocha od vjezdu na pozemek po vstup do objektu, na kterou bude při rekonstrukci zahrady navazovat zpevněná část komunikace vedoucí k hospodářským objektům v zahradě,“ popsal část úprav náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

Ilustrační foto
Tramvajovou trať na Klatovské v Plzni čeká v srpnu oprava dalšího úseku

Po rekonstrukci lesovna opět poslouží jako služební byt pro zaměstnance městských lesů. „Prostory v prvním podlaží využije rovněž oddělení městských lesů a spolu se zahradou budou k dispozici pro environmentální výchovu, osvětu a vzdělávání veřejnosti,“ přiblížil Tolar.

Komplex byl vybudován v letech 1923-1924 jako hospodářský a správní objekt. V budově se nacházel byt, kancelář lesmistra a v podkroví bylo umístěno zařízení na skladování osiva lesních dřevin. Část zahrady byla využívána i jako obytná a rekreační.