„Stavba začne na přelomu června a července letošního roku a trvat by měla čtrnáct měsíců,“ říká developer Michal Štěpánek. Podle něho už je zažádáno o stavební povolení. Půjde především o bytovou stavbu. O některé z padesáti bytů už je podle Štěpánka zájem. „Ozvali se především plzeňští podnikatelé a manažeři zdejších firem,“ doplňuje. Byty budou stát od 40 do 70 tisíc korun za metr čtvereční. Běžná cena bytů v Plzni se pohybuje kolem třiceti tisíc korun. Kolik peněz si stavba vyžádá, investor odmítl sdělit.

Název paláce není náhodný. Ehrlich je příjmení velké plzeňské židovské rodiny. Nosila jej také Štěpánkova matka. „Byla jediná, kdo z rodiny za druhé světové války přežil koncentrační tábor. Chtěl jsem, aby jméno Erlich opět v Plzni ožilo,“ říká Štěpánek.

Architekt Bořek Šípek se prý vůbec nerozmýšlel, zda má projekt přijmout. „Okamžitě jsem souhlasil. Rád dělám v Čechách a moc příležitostí k tomu nemám,“ vysvětluje Šípek. Mezi jeho nejvýznamnější stavby patří dům opery v japonském Kyotu nebo muzeum v Nizozemském Den Boschi. Mezi léty 1990 a 1998 působil jako architekt na Pražském Hradě.

Jaký bude nový palác v Plzni

Bude zde padesát bytů, restaurace, sauna a obchody. K dispozici bude 56 parkovacích stání ve dvou podzemních podlažích, dalších šest pak na úrovni terénu.