Pracovníci Inspektorátu ČOI pro Plzeňský a Karlovarský kraj v pondělí v Plzni předali téměř 1700 kusů výrobků na dobročinné účely. Jde o jednu z největších darovacích akcí, co kdy zatím západočeská ČOI uspořádala.

Padělané oblečení směřuje do ústavů Středočeského a Ústeckého kraje. „Výrobky, které byly během kontrol zabavené jako padělky, dnes předáváme hned čtyřem organizacím, a to Výchovnému ústavu Pšov, Dětskému domovu Mašťov, Výchovnému ústavu Kostomlaty a Domovu Krajánek,“ uvedl ředitel Inspektorátu ČOI v Plzni Jan Řezáč s tím, že o darování zboží se musí vždy daný ústav sám přihlásit.

„ČOI žádné nabídky nevypisuje, ústavy se musí o darování oblečení přihlásit. Od ústavů z Plzeňského a Karlovarského kraje jsme zatím žádné přihlášky neobdrželi,“ doplnil Řezáč. Děti z ústavů obdrží od inspektorátu například boty, bundy, mikiny, svetry, trička a čepice. Dalších 93 kusů výrobků převezme v následujícím týdnu Výchovný ústav Buškovice.

Podmínkou pro využití oblečení je odstranění ochranných známek. „ČOI nám dá vždy termín, dokdy musíme loga odstranit. Poté inspektoři přijedou a již neznačkové oblečení zkontrolují,“ říká Věra Padrnosová z chlapeckého Výchovného ústavu Pšov, kterému plzeňská ČOI věnovala oblečení již počtvrté. „Máme celkem 48 dětí ve věku od 15 do 18 let. I když jsou některé značky přes celý výrobek a jejich odpárání je leckdy náročné, jsou chlapci za oblečení moc vděční. A my také, hodně tím ušetříme,“ dodává.

Výstava k výročí 100 let od narození Miroslava Horníčka
Plzeňané vzpomínají na Horníčka