Už jen necelé tři týdny musí řidiči vydržet uzavírku Mohylové ulice na Doubravce kvůli opravě železničního viaduktu. Radost z konce omezení však nepotrvá dlouho, protože od srpna se ulice na měsíc znovu uzavře kvůli rekonstrukci vozovky. Pak už by měl být uzavírkám v tomto úseku definitivní konec. Omezení se tu s volným průjezdem střídají od února loňského roku.

„Už mě to štve. Z Lochotína musím jezdit až na konec Jateční a odbočit do Těšínské, abych se dostal do Centrumu Doubravka," vysvětlil Plzeňan Tomáš Sotona, který cestu absolvuje i několikrát týdně.

Tvoří se dlouhé kolony

Odhadl, že cesta je o kilometr delší. „Daleko víc mi ale vadí, že při odbočování na Těšínskou jsou někdy zácpy až k autobazarům, protože řidiči musí dávat přednost projíždějícím autům," řekl Sotona.

Železniční most v Mohylové ulici prošel vloni rekonstrukcí pouze z poloviny. „Letos probíhá oprava té druhé. Všechny uzavírky byly odsouhlaseny jak Policií ČR, tak příslušnými odbory magistrátu," sdělil mluvčí Správy železniční a dopravní cesty Marek Illiaš.

Průjezd v jednom jízdním pruhu mají povolený pouze vozy MHD a Integrovaného záchranného systému. Útěchou pro ostatní řidiče je, že oprava mostu se chýlí ke konci. „Hlavní stavební práce, jako osazení hlavní stavebně nosné konstrukce, jsou hotovy a stavba pokračuje bez zpoždění," uvedl Illiaš. Podle harmonogramu se sem auta vrátí 17. června.

Budou opravovat vozovku

Auta Mohylovou ulicí od Jateční budou moci jezdit jen do 31. července. Od 1. srpna do 28. srpna bude ulice opět uzavřena kvůli obnově povrchu vozovky.

Mohylovou ulicí řidiči poprvé neprojeli od 17. února do konce září loňského roku. Opravy mostu se znovu rozjely na jaře a od 7. března úsek uzavřely.
Na Doubravce nejde o jedinou dopravní komplikaci. Od úterý až do konce července platí úplná uzavírka Partyzánské ulice mezi křižovatkami ulic Jitřní a Masarykova. „Dělají se nové povrchy chodníků, komunikací a parkovacích stání. Spodní část ulice je už zrekonstruována, takže řidiči mohou parkovat tam," podotkla Šárka Hrabáková ze stavebního úřadu ÚMO Plzeň 4.

Rovněž stavební práce způsobily omezení na Slovanech v okolí Francouzské třídy. Potrvají do poloviny letních prázdnin.

V centru města řidičům komplikují jízdu opravy stoletého vodovodu na Klatovské třídě. Kvůli tomu bude do poloviny června jednosměrná uzavírka Americké třídy mezi křižovatkami Škroupova a Klatovská. Od června do konce srpna ale bude hůř, protože se už bude pracovat v otevřených výkopech a bude uzavřen jízdní pruh u úřadu trojky ve směru na Bory.