Lázně, které už čtvrtstoletí chátrají, se snad v blízké budoucnosti dočkají opravy.

V současné době vlastní lázně italská společnost TWB, která si nechává vypracovat projekt, na jehož základě by měly v budově vzniknout nejen komerční prostory. „Projekt by měl být během léta dokončený. Je o mnoho jednodušší oproti záměru, který si majitel před lety přál. V bývalých lázních by měly vzniknout byty a komerční prostory, tedy obchody a kanceláře,“ řekl plzeňský architekt Jan Soukup, který projekt pro TWB zpracovává.

Jestli se však po vypracování projektu začne s opravou, není jasné. Plánů s lázněmi bylo v minulosti několik. Současné vedení města už o nich ale nejedná. „Jednání o Městských lázních momentálně neprobíhají. Tuhle věc by chtělo město řešit, ale na stole není žádná nabídka. Vím jen, že majitel žádá o stavební povolení,“ okomentoval situaci technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

V roce 1993 lázně oficiálně ukončily provoz a v roce 1994 byly privatizovány. Od té doby vystřídaly několik majitelů. Prvorepublikový dům mimo jiné zakoupila také společnost Amádeus, která jej chtěla prodat zpět městu. Nakonec ale objekt získala firma TWB, se kterou se snažila Plzeň ještě pod vedením bývalého primátora Martina Zrzaveckého dohodnout, lázně odkoupit a zřídit v nich městský wellness.

Lázně byly postaveny na přelomu dvacátých a třicátých let minulého století díky podpoře okresu, městské spořitelny, Škodových závodů a Měšťanského pivovaru. V tu dobu to byly věhlasné lázně, jaké neměly v Československu obdoby. Dnes chátrající budovu využívají hráči paintballu nebo pořadatelé některých kulturních akcí.