„Téměř na všechny cíle zapojené do programu se stály fronty. Takovou účast jsme měli pouze v loňském roce, kdy jsme si připomínali mimořádných 100 let republiky dvoudenními oslavami,“ zhodnotila sváteční pondělek vedoucí magistrátního odboru prezentace a marketingu Jana Komišová a dodala, že největší zájem byl o jízdy historickými vozy a o prohlídky jindy nepřístupných interiérů, tedy plzeňské renesanční radnice, Loosových interiérů, Velkého i Nového divadla či Měšťanské besedy. „Na místa, kam bylo potřeba dopředu se rezervovat či zakoupit zvýhodněnou vstupenku, bylo vyprodáno během dvou dnů od spuštění prodeje,“ doplnila Komišová.

Také o plzeňskou zoo byl tradičně zájem. „Do zoo zavítalo 28. října celkem 12 458 osob,“ sdělil mluvčí zoo Martin Vobruba.

K oslavám se připojil také Starý Plzenec, který zpřístupnil Rotundu sv. Petra a Pavla a hrad Radyni. Rotundu si prohlédlo přes 400 lidí a Radyni 566, přičemž návštěvnost byla vyšší než při stém výročí. Program vyvrcholil večer průvodem světel a ohňostrojem na náměstí Republiky.