Návštěvníci zde mohli obdivovat celkem 68 nablýskaných kousků. Tím nejstarším byl hupmobile z roku 1911.

„Některá novější auta, byť už v sekci veteránů, jsme odmítli. Lidem jsme chtěli ukázat hlavně starší vozy, které především mladí už tolik neznají," říká předseda pořádajícího Classic Car Clubu Plzeň Pavel Fiala, který na výstavě společně se synem předvedl hned čtyři vozy. Mezi nimi i třílitrový Austin-Healey.

Na zvídavé dotazy návštěvníků u svého červeného jaguaru z roku 1968 odpovídal i Bohumil Kuba z Dobřan, který se jen před několika dny vrátil ze slovenského podniku Rallye Tatry, kde najel 420 kilometrů. Ročně se mu jich na tachometru objeví kolem sedmi tisíc. „Sezonu začínám v květnu vždycky tady u nás vyjížďkou hraběte Kolowrata a končím 5. října pražskou noblesou," přibližuje svůj program Kuba, který si havarovaného jaguára před sedmi lety přivezl ze Spojených států. Dva roky jej dával do kupy a pak se pravidelně začal vydávat na nejrůznější akce, jež jsou pro účastníky často společenskou událostí. „Pokud chcete, můžete někde být každou neděli," říká nadšenec, který se dříve závodně věnoval motocyklům. „Zestárl jsem, a tak je pohodlnější jezdit autem," říká s úsměvem majitel vozu, jenž je schopen jet rychlostí 235 km v hodině.

Výstava historických vozidel se koná v rámci Zámeckých slavností. Zatímco loňského prvního ročníku se zúčastnila jen necelá dvacítka vozidel, letos už jich bylo téměř sedmdesát. Třetí ročník by organizátoři rádi doplnili o jízdu vozidel po okolí.