„Tuto rekonstrukci jsme hradili celou z obecního rozpočtu. Přestože jsme žádali o dotace na akci, nedostali jsme ani korunu,“ vysvětlil starosta Trnové Jiří Koza. Podle jeho slov museli Trnovští ze svého bezmála desetimilionového rozpočtu na akci vynaložit částku dosahující bezmála dvou a půl milionu korun.

Na začátku roku se ovšem hovořilo o dalších opravách vozovek. Tato otázka je Achillovou patou Trnové, protože koberce silnic spíše připomínají oraniště než řádnou komunikaci. Čáru přes rozpočet obci ale udělal kraj, když se při rozdělování dotací rozhodl pro jiné vesnice. Trnovští se ale nevzdávají.

„Samozřejmě existuje plán na další opravy. O dotace samozřejmě budeme žádat znovu,“ podotkl starosta. Jak dále sdělil, nutností pro obec je také výstavba nové kanalizace v části Pecalanda. Právě tam vozovky volají také po nutné opravě. „Nejdříve musí být kanalizace, pak budeme opravovat,“ doplnil starosta.

S jeho slovy souhlasí také trnovský občan Jan Krnáč. „Každý by chtěl po Trnové nové silnice. Je to ostuda obce, ale když nejsou peníze, tak se nedá nic dělat. Zapotřebí by to ale bylo,“ uvedl Krnáč.

Na stav trnovských komunikací nepůsobil jen čas. Od poloviny devadesátých let obec nechala do země položit vodovod, plynofikační řad, telefonní kabely, kanalizaci a na nějakých místech i dráty elektrického vedení. Od té doby ovšem na rekonstrukce nezbývá potřebný dostatek financí.