Práce na kilometrovém úseku od Gerské ulice po vjezd do zimního stadionu na Košutce uzavřou horní část Studentské už tento pátek. Trasu budou muset objíždět jak auta, tak autobusy po Karlovarské třídě. Stavbu provádí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) společně s městem Plzeň a Vodárnou, a. s.

Opravu zahájí stavba Boleveckého sběrače, která Studentskou ulici v úseku Gerská – Žlutická v obou směrech po dobu trvání této rekonstrukce, tedy nejméně na tři měsíce, zcela uzavře.

„Vodárna v rámci oprav rekonstruuje bolevecký kanalizační sběrač s náklady zhruba 44 milionů korun bez DPH. Je nutné udělat výkop v délce 491 metrů, dalších 697 metrů bude provedeno bezvýkopovou sanací,“ vysvětlila mluvčí Vodárny Plzeň Dana Veselá.

„V pátek 1. března začínáme frézovat komunikaci v úseku Gerská – Žlutická,“ uvedl k situaci ředitel plzeňské pobočky ŘSD Zdeněk Kuťák. Rekonstrukce se mj. týká i oprav chodníků, světelné signalizace či veřejného osvětlení.

Objížďka opravovaného úseku povede v obou směrech po Karlovarské třídě. Platit však nebude pro nákladní auta – ta budou muset jezdit objízdnou trasou přes Město Touškov, Kozolupy a Křimice.

Práce ve Studentské ulici výrazně ovlivní provoz linek MHD. Podle Plzeňských městských dopravních podniků (PMDP) budou linky 30 v počátcích rekonstrukce obousměrně odkloněny do objízdné trasy ulicemi Gerská, Karlovarská, Studentská, okružní křižovatka u Globusu, Úněšovská a Sídliště Košutka. Zastávky Žlutická budou ve Studentské ulici zrušeny a přeloženy na Karlovarskou třídu do prostoru mezi křižovatky Pálenické a Heydukovy ulice. Autobusů N3 a N6 se změna tras týká v noci z 1. na 2. března.

Celkové náklady rekonstrukce činí 195 milionů korun. Část silnice se opravovala už v roce 2016, celá stavba by měla být hotová v červnu 2020.