Motoristé nechápou, proč nešlo akce udělat postupně. „Ve Štěnovicích žiji teprve krátkou dobu a hned tohle. Vždyť budeme úplně odřízlí od města a najedeme o hodně kilometrů navíc,“ říká Jitka Temlová. „Čas na rekonstrukci mostu je limitující. Kvůli financím, které jsou na ni určeny, musí být dokončena do srpna roku 2008. Z téhož důvodu musí být v tomtéž období dodělán rovněž průtah Útušicemi a zbývající opravy povrchů. Akce proto nešla udělat postupně,“ tvrdí Jiří Rytzko z Ředitelství silnic a dálnic.

Průtah Útušicemi bude budován od 28. května do 31. října. „V Útušicích místo dlážděného úseku vznikne nová komunikace, bude opraven most a udělá se také nová okružní křižovatka,“ přibližuje Rytzko. Dopravní uzavírky budou rozděleny do dvou etap. „V té první od 28. května do 12. srpna bude uzavřena komunikace od poloviny křižovatky u mostu v Útušicích k okružní křižovatce u Štěnovic. Objízdná trasa mezi Útušicemi a Štěnovicemi povede v obou směrech přes Robčice a bude platit i pro autobusy ČSAD.

V druhé etapě od 13. srpna do 31. října bude uzavřena silnice od začátku průtahu Útušicemi zhruba v úrovni obecního úřadu do poloviny křižovatky k odbočce na Robčice,“ vysvětluje pracovník ŘSD. Rekonstrukce mostu přes Úhlavu poblíž Štěnovic začne 25. června a bude dokončena 31. srpna příštího roku. „Most byl silně opotřeben, tři roky zde po objíždce jezdily kamiony,“ konstatuje Rytzko. Most byl v tak špatném stavu, že bude snesen a místo něj bude vystavěný úplně nový. „Objízdné trasy mezi Vysokou a Černicemi budou značeny v obou směrech přes Plzeň–Bory, Doudlevce a Slovany,“ doplňuje Rytzko.