„Předláždění této komunikace nám pomůže také zvýraznit přechod pro chodce na straně u Kopeckého sadů. Nově bude dlažba ze dvou barev kamene, přechod tak bude lépe vidět a bude bezpečnější. V Plzni často používanou štěnovickou žulu doplní kompozitní kámen COMCON bílé barvy,“ řekl náměstek primátora Aleš Tolar. V souvislosti s rekonstrukcí tramvajové trati ve Zbrojnické ulici je uzavřen přejezd z náměstí Republiky do Františkánské ulice.

„Tím dojde ke zkrácení autobusových linek 20, 33 a 40, které do Goethovy ulice nebudou zajíždět. Toho jsme využili pro výběr termínu opravy Goethovy ulice. Během stavby odkloníme už jen trolejbusové linky číslo 13 a 14 na Anglické nábřeží,“ doplňuje.

Dlažba vozovky je teď zvlněná s vyjetými kolejemi, spáry mezi kameny se proto zvětšují. „Musíme zpevnit podkladovou vrstvu, vyrovnat ji, srovnat obrubníky a znovu předláždit. Vzhledem k tomu, že jde o stavbu v centru města, zvolili jsme prázdninový termín, kdy je v centru města nižší provoz,“ sdělil Radek Zeman z oddělení techniků komunikací Správy veřejného statku města Plzně, který má stavbu na starosti.

Tato místní komunikace slouží pouze průjezdu a zastavování vozidel MHD a k obsluze objektů a nemovitostí. Během opravy bude uzavřena a řidiči budou jezdit přes Anglické nábřeží.

Zastávky trolejbusů MHD číslo 13 a 14 Goethova jsou zrušeny. Cestující ve směru do centra mohou využít náhradní zastávku v ulici Prokopova. Obě linky jezdí odklonem přes Anglické nábřeží podle výlukových jízdních řádů.