Pro obyvatele to znamená, že budou žít na staveništi, a řidiči se musí připravit na objížďky.

Rekonstrukce průtahu Nekmířem se zpozdila o osm dní. Původní termín 18. března se posunul o týden kvůli opravě vozovky v Tatiné, kudy vede objízdná trasa. A v pondělí ještě nebylo vyřízeno povolení k uzavírce, proto se rekonstrukce odložila až na úterý.

„Vozovku je třeba odvodnit, aby vlivem mrazu nepraskala a nevyboulila se. Silnice trpí i kvůli náklaďákům," řekl starosta Nekmíře Josef Pangrác.

Rekonstrukce potrvá do konce října a její součástí bude úprava křižovatek se silnicemi III. třídy směrem na Tatinou a na Kunějovice, oprava mostu a přeložka inženýrských sítí. Investorem opravy 1,2 kilometru dlouhého úseku je Plzeňský kraj. „Práce vyjdou na 53 milionů korun, z toho 85 procent je dotace z ROPu," sdělil Martin Vít z krajské Správy a údržby silnic Plzeňského kraje (SÚSPK).

Informační tabule o plánované uzavírce vozovky v Nekmíři už od víkendu stály na Nové Hospodě.

Řidiče náklaďáků čeká objížďka přes všerubský obchvat, po němž dojedou do Zahrádky. Šoféři osobních aut odbočí před Nekmířem na Žilov a v Tlucné se znovu napojí na silnici II/205.

Na severním Plzeňsku se letos ještě chystá rekonstrukce za 24 milionů korun dvou mostů v Manětíně a křižovatky na Brdo. V Heřmanově Huti hodlá SÚSPK vyměnit povrch vozovky v Revoluční ulici od železničního přejezdu k více-účelovému hřišti. „Podle projektanta náklady vyjdou kraj na pět milionů korun. Dalších pět milionů dá obec na stavbu chodníků, odvodnění silnice a veřejné osvětlení," uvedl Lukáš Václavík z SÚSPK.

Na jižním Plzeňsku stavbaři letos dokončí rekonstrukci Radyňské ulice ve Starém Plzenci a průtah Skašovem za 14 milionů korun. Ještě před prázdninami by mohla odstartovat oprava průtahu Předenicemi a v plánu je šířková úprava 180 metrů dlouhého úseku vozovky v Dobřanech před mostem na Chotěšov.

Objízdnou trasu pro osobní vozidla najdete ZDE.

Objízdnou trasu pro nákladní vozidla najdete ZDE.