„V první etapě omezíme jen jeden jízdní pruh, druhý bude po celou dobu opravy průjezdný. Objížďka povede po Studentské a Karlovarské třídě. Druhá etapa v příštím roce bude náročnější, nejenom, že budeme opravovat oba jízdní pruhy směrem do centra ve směru od Třemošné k lékařské fakultě, ale budeme ještě realizovat kompletní výměnu vozovky a inženýrských sítí ve všech křižovatkách, které kříží komunikaci Lidická a Plaská. Tam začneme v dubnu a práce ukončíme k poslednímu srpnu. Objížďky povedou v tomto případě po silnici od Záluží, po Gerské a Karlovarské třídě,“ vysvětluje Miroslav Blabol, ředitel Správy Plzeň ŘSD.

Zdroj: Pavel Bouda

Pro motoristy bude vždy zachován výjezd z města, ale v souvislosti s úpravami křižovatek může dojít ke krátkodobým uzavírkám o víkendu a nutnosti objížděk, nebo k převedení výjezdu do protisměru.

Řidiči by měli proto sledovat aktuální označení v průběhu výstavby. Ve směru od Třemošné do Plzně nepůjde odbočit z ulice Plaská do ulice Na Sudech a na Doubravku se bude možné dostat od Třemošné po náhradní trase ulicemi Nýřanská, Kaznějovská a Studentská. Nákladní automobily budou muset projíždět městem.

Severní Plzeňsko - houby nalezené Lenkou Farkašovou.
Houbová omáčka či řízky. Houbaři slaví úspěchy. A bude ještě lépe

Práce s sebou přinesou omezení v průjezdu a umístění zastávek autobusových linek 24, 25, 30, 33, 34, 40, 58, N1, N4. Největší změny budou u linek 34 a 58. Vzhledem k očekávánému vzdutí silničního provozu lze očekávat zdržení uvedených spojů na trase.

Změny v linkách MHD:

 • Linka 34
  Základní spojení linky mezi Bolevcem a Orlíkem bude uskutečňováno jen v trase z konečné zastávky Bolevec v Tachovské ulici a Orlíkem, a zpět. Zastávky Okounová budou obsluhovat pouze spoje z a do centra města. Provoz linky bude ve stejném rozsahu, avšak spoje budou vedeny v jiných časových polohách.
 • Linka 58
  Oba spoje linky budou na odjezdu z počáteční zastávky Bílá Hora uspíšeny o pět minut na časy 6:35 a 7:20.
  Změny zastávek z důvodu oprav: Bolevecká náves – ve směru z centra bude přeložena pro linky 24, 25, 30, N1, N4 do západního jízdního pásu za křižovatku se Studentskou ulicí. Okounová – ve směru z centra přeložena pro linky 24, 25, 34, N1 do západního jízdního pásu za křižovatku Okounovou ulicí. Bolevec – linka 34 bude obsluhovat zastávky v točce autobusů v Tachovské ulici.
 • Linka 30
  Při víkendové uzavírce křižovatky Plaská x Okounová plánované v termínu 15. a 16. 5. (nebo 22. a 23. 5.) budou spoje odkloněny na objízdnou trasu. Přeloženy tak budou autobusové zastávky linky 30 Okounová a Bolevecká náves. Okounová bude po dobu této krátkodobé uzavírky umístěna do ul. K Prokopávce, Bolevecká náves pak do zastávkových zálivů v ul. Na Sudech a Studentská