Od pondělí až do konce říjnaa je naplánována úplná uzavírka Mohylové ulcie na Doubravce. Hned v prvních dvou dnech už ale stavební práce v Mohylové ulici a na mostu přes Úslavu významně ovlivnily dopravu. Řidiči přijíždějící do centra Plzně od Prahy stáli na Rokycanské třídě v několikasetmetrových kolonách, jednodušší situaci neměly ani vozy MHD.

"V pátek, kdy Mohylová ulice nebyla ještě uzavřena, měly autobusy v ranní špičce 2 minuty zpoždění, dopoledne pak přes tři minuty. V pondělí ve stejnou dobu měly zpoždění 4, respektive 15 minut. Největší zpoždění jsme ale zaregistrovali kolem 16. hodiny, kdy dosáhlo až na 22 minut," uvedl v úterý mluvčí Plzeňských městských dopravní podniků René Vávro s tím, že odpolední špička začíná ale už kolem 15. hodiny. "Zatím je příliš brzy na zhodnocení, spousta řidičů osobních aut o uzavřené Mohylové a objížďkách zatím neví," dodal Vávro.

Podniky kvůli opravám dočasně zavedly novou linku č. 38, která ve špičce pendluje po trase Zábělská - Masarykova - Mohylová - Staniční - Těšínská - Jateční - Chrástecká a zpět. Změnily se také trasy autobusů číslo 28 a 30.