Lidé, kteří po středeční 13. hodině cestovali osobním vlakem Mladotice – Plzeň, na tuto jízdu zřejmě nezapomenou. Jako by nestačilo, že souprava nabrala několikaminutové zpoždění kvůli nehodě na trati. Ve stanici v Horní Bříze způsobil velké pozdvižení a další časovou prodlevu silně opilý muž, který se prohlásil strojvůdcem.

„Průvodčí tohoto pasažéra objevil ležícího ve vagonu v prostoru pro přepravu jízdních kol. Nebyl schopný se prokázat platnou jízdenkou a ani si ji nechtěl zakoupit, a tak jej vlakvedoucí ze soupravy vykázal,“ uvedla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová s tím, že vyvedením muže vše teprve začalo.

Výtržník totiž trval na tom, že bude v cestě pokračovat za každou cenu.

Na místo proto po chvíli dorazila hlídka hornobřízské městské policie. „Na tísňovou linku jsme dostali oznámení, že na nádraží se nachází pomatený podnapilý muž. Po vyloučení z vlaku se usadil na nárazníku lokomotivy a prohlásil, že když nemůže jet ve vagonu, pojede tedy na lokomotivě, protože je také strojvedoucí,“ řekl velitel strážníků Petr Skala.

„Přesvědčování zaměstnanců Českých drah nemělo účinek, ale strážníkům se člověka z nárazníku sejmout podařilo. Po prokázání totožnosti u dvaatřicetiletého muže provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu. Přístroj ukázal hodnotu 3,71 promile a pochopitelně následoval převoz na protialkoholní zachytnou stanici v Plzni,“ konstatoval Skala.

Opilecký exces vyjde nezvaného pasažéra draho. Kromě pobytu na záchytce, za který zaplatí čtyřtisícovou částku, a jisté pokuty, o jejíž výši policie teprve rozhodne, mu totiž sankci uložily i České dráhy. „Vlak kvůli němu získal patnáctiminutové zpoždění, a tak průvodčí muži vystavil takzvanou hlášenku za zpoždění, což pro něho znamená tisícikorunovou pokutu,“ dodala Radka Pistoriusová.