VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ON-LINE: Prezident dostal obraz Stříbra a fanfrnoch

Plzeňský kraj - Prezident navštívil druhý den své návštěvy Plzeňského kraje Domažlicko a Tachovsko, první dáma byla v Plzni.

5.3.2015 7
SDÍLEJ:

Prezident Miloš Zeman na besedě v Domažlicích.Foto: Deník/ Stanislav Šebek

Redakce Deníku se s vámi pro dnešní den loučí. Program prezidenta České republiky budeme sledovat také v pátek. Prezident navštíví Nýřany a Kralovice na Plzeňsku.

18:35 - Prezident ukončil setkání s obyvateli Stříbra. Převzal také dary - pamětní mince, olověnou cihlu a kámen na podstavci a také obraz Stříbra, který maloval místní autor Jan Rybecký. Miloš Zeman rozesmál celý sál, když o hornických darech prohlásil: "No neříkám to často, ale jako popelník se to nehodí." Prezidentův program besedou s občany Stříbra pro dnešek končí. 

17:23 - Na radnici ve Stříbře prezidenta přivítal starosta města Karel Lukeš a také sbor místní ZUŠ Flétničky ze Stříbra, který si připravil pro tuto příležitost skladbu Intráda. Prezident nyní jedná bez přítomnosti novinářů se starostou. Mezitím se na návštěvu prezidenta připravují v Městském kulturním středisku, kde proběhne setkání s občany.

17:01 - Během besedy s občany Kostelce prezident odpovídal dvěma lidem. První se ptal na obecné věci kolem parku Šumava a zemědělství, druhý na politické věci a také na možné vystoupení České republiky z NATO. Miloš Zeman byl při besedě vtipný, po ní sklidil potlesk. Před odjezdem z Kostelce do Stříbra ještě dekoroval prapor obce a dostal darem vitráž a koláče.

16:51 - Prezident se podepisuje do kostelecké pamětní knihy.

16:16 - PO setkání se starostou bude následovat také diskuze s veřejností. Ta se uskuteční v sále zdejšího kulturního domu, kde se využije prostor k sezení i stání. "Vše je připraveno, lidé budou moci stát také na chodbě. Ozvučení je nastaveno tak, že besedu uslyší i lidé, kteří zůstanou na chodbě," uvedl starosta Kostelce František Trhlík.

16:10 - Prezident přijel do Kostelce. Zde ho přivítaly děti z mateřské školky Terezka Štěpánová a Honzík Bouda, kteří mu řekli říkanku o Kostelci a předali kytici. Prezident odvětil, že pokud jim to envadí, řpedá kytici manželce. Hlava státu nyní debatuje se starostou za zvřenými dveřmi.

16:02 - Prezident si ze Stříbra, kam by měl dorazit po páté hodině odpoledne, odveze dar spojený s městem - olověnou cihlu a kámen na podstavci. "To jsou dary, které mají symbolizovat hornickou tradici našeho města," informoval starosta Stříbra Karel Lukeš.

15:54 - Prohlídku Velké synagogy naopak skupina doprovázející Ivanu Zemanovou ukončila předčasně, neboť byl čas odjezdu na zbirožský zámek. I tak si ale první dáma stačila prohlédnout velkou část prostor a dostala se i k nehrajícím varhanům.

15:47 - Prezidentská kolona míří do Kostelce na Tachovsku.

15:17 - Návštěva Staré synagogy končí, oproti plánu byla delší, ale nikomu to nevadí a vůbec ne první dámě, která si zrekonstruované prostory prohlížela s velkým zájmem.

14:32 „Bojím se, že dva miliony muslimů se mohou postupem času zradikalizovat a přidat k džihádistům," řekl prezident v odpovědi na jeden z dotazů při setkání v domažlickém MKS.

14:20Pětice zhruba desetiletých děvčat čeká vytrvale s památníky na podpis M. Zemana před restaurací Dubina, kde prezident obědvá. „Čekáme už více než hodinu, snad budeme úspěšné," řekla Adélka Sladká, jedna ze zájemkyň o autogram.

Prezident Miloš Zeman na besedě v domažlickém kulturním středisku

13:59 - Prezident Zeman při besedě s občany Domažlic probral například Islámský stát, léčitelství nebo také zákaz kouření na veřejnosti. "Na Pražském hradě se smí kouřit v jediné místnosti a sice v té, kde se pohybuje prezident," řekl Miloš Zeman. Nyní čeká prezidenta oběd v restauraci Dubina. Co bude obědvat se dočtete ZDE.

13:50 - Starosta Miroslav Mach předal prezidentovi dary. I on dostal vyčiněno, že město nemá prapor, který by odekoroval prezidentskou stuhou.

13:42 - Při přivítání před domažlickou radnicí se na několik sekund v rukou přihlížejících objevily čtyři červené karty.

12:58 - Publikum tvoří převážně senioři.

12:57 - Ochranka zkontrolovala podium, kde jsou připraveny dary a květiny. Prezident dostane darem chodský koláč a fanfrnoch (více najdete ZDE).

12:45 - Zaplněný sál MKS Domažlice čeká na příchod prezidenta. Po třinácté hodině zde začíná setkání s občany.

12:38 - Prezidenta přivítali v Domažlicích chlebem a solí. V současné době je na uzavřeném setkání se zastupiteli města.

12:32 - Oběd první dámě připravili v restauraci ElCid. Po jídle manželka prezidenta navštíví Starou i Velkou synagogu.

12:30 - Prezident dorazil před domažlickou radnici. Zde ho vítají mimo jiné také bratři Hynek a Patrik Hradečtí, kteří zahrají a zazpívají chodské písně. V roce 2010 zpívali v Lidicích také tehdejšímu prezidentovi Václavu Klausovi.

12:26 - Prezident si z Holýšova odvezl dar v podobě modelu autobusu, který se zde vyrábí. Při besedě s veřejností se lidé ptali, jaký má hlava státu názor na přijetí eura, zajímaly je také možné změny ve školství, které by přilákaly mladé lidi k řemeslům. Reagovali také na prezidentův výrok, že vláda se mění jako špinavé fusekle a v této souvislosti padl dotaz, kolik prezident vyměnil ministrů a zda je to dobré pro stát. Na závěr debaty prezident přítomné požádal, aby uctili památku obětí střelby v Uherském Brodu minutou a půl ticha.

Prezident při setkání se zaměstnanci firmy EvoBus a veřejností

12:17 - "Ohromila jste nás," pochválila první dáma průvodkyni Magdu. V Loosových interiérech se jí očividně líbilo a knihou o Adolfu Loosovi, již v Plzni dostala, si hned listovala. Průvodkyně ji předem pozvaly k návštěvě dalšího bytu s Loosovym podpisem, až se jej podaří zpřístupnit. První dáma s úsměvěm odpověděla: "Ráda," průvodkyním věnovala knihy o Pražském hradu a na oplátku je pozvala slovy: "Až někdy pojedete do Prahy, ozvěte se."

12:03 - Prezident odjíždí z Holýšova. Další zastávkou jsou Domažlice, před radnici by měl dorazit ve 12:30.

11:38Necelá hodina zbývá do počátku návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Domažlicích. Právě v tomto městě získal ve II. kole prezidentské volby nejvíce hlasů ve srovnání s jinými nyní navštívenými místy. V Domažlicích obdržel 2 850 hlasů, zatímco v daleko větší Plzni ´pouze´ 2 648 hlasů. Ovlivní tato přízeň Domažličanů jeho počínání při dnešní návštěvě?

Do poslední chvíle připravoval dar pro prezidenta Zemana domažlický muzikant Antonín Konrády. Speciálně pro hlavu státu přichystal chodský hudební nástroj fanfrnoch. Ve středu odpoledne ho ještě dodělával, zapracoval do něj i tzv. Džbán, na který keramička Jana Psutková z Klenčí pod Čerchovem kromě chodských motivů nakreslila i nápis Domažlice 2015. Miloš Zeman převezme dárek po poledni na domažlické radnici.

11:20 - Druhý den návštěvy Ivany Zemanové v Plzeňském krai začíná prohlídkou Loosových interiérů na Klatovské třídě, kam právě přijela kolona, a v Bendově ulici.

11:16 - Jednání s vedením společnost se koná ve speciálně upraveném autobusu, který je upravený jako bar. Na prezidenta již čekají žáci horšovskotýnské školy, kteří chtějí hlavě státu položit dotaz ohledně přímé volby prezidenta. Miloš Zeman po jednání s vedením projede halu elektrickým vláčkem a setká se se zaměstnanci a veřejností.

11:05 - Prezident se v EvoBusu setkal s vedením společnosti. Setkání nejsou přítomni novináři. Následovat bude prohlídka výrobní haly.

10:55 - Prezident odchází po podpisu pamětní knihy a převzetí daru z holýšovské radnice, dále je na programu návštěva společnosti EvoBus.

10:40 - Prezident při setkání na radnici zkritizoval starostu Jana Mendřece. Říkal, že je zvyklý připevnit stuhu na prapor města, ale Holýšov žádný prapor nemá. Starostovi města řekl, že pokud stuhu neztratí, mají si s ní prapor dekorovat, jakmile ho budou mít. Hned poté ale starostu pochválil, že mu připravili popelníček.

10:30 - Prezidetská kolona přijela do Holýšova.

10:23 Holýšovští občané si kvůli setkání s prezidentem v továrně firmy EvoBus museli předem vyzvedávat vstupenky do autobusu, který je to závodu dopraví. I přes nepohodlí spojené s přesunem do továrny byl však zájem veliký a brzy bylo 'vyprodáno'. „Autobus má kapacitu 65 lidí a brzy jsme už měli plno. Když už se přihlásilo 90 lidí, EvoBus volal 'stop stav!'" vysvětlil starosta Holýšova Jan Mendřec. „Ale lidé na setkání opravdu chtěli, tak jsem nakonec ředitele EvoBusu přesvědčil, aby autobus jel dvakrát. Na setkání tak přiveze kolem 120 lidí a zúčastní se i kolem tří set holýšovských zaměstnanců EvoBusu," dodal.

10:12 - Na domažlickém náměstí jsou již přichystána místa pro prezidentskou kolonu. Před radnicí i před restaurací Dubina je páskou zablokováno zhruba deset parkovacích míst. Do chodské metropole prezident dorazí po poledni.

10:00 - Prezident Miloš Zeman začne svoji návštěvu Domažlicka v Holýšově. Zde mimo jiné zavítá i do společnosti EvoBus, kde se setká s vedením i zaměstanci. Více se dočtete ZDE.

Vítáme vás u druhého dne prezidentské návštěvy v Plzeňském kraji a u on-line zpravodajství z této události. Prezident ve středu navštíví Domažlicko a zavítá také do Stříbra na Tachovsku. První dáma má na programu návštěvu Plzně.

Čtvrteční program prezidenstkého páru

Prezident Miloš Zeman

10:30 - 10:55 Holýšov, radnice - setkání s představiteli města

11:00 - 12:00 Holýšov, EvoBus - setkání s vedením společnosti a se zaměstnanci

12:30 - 13:00 Domažlice, radnice - setkání s představiteli města

13:05 - 13:40 Domažlice, sál MKS - setkání s občany

14:00 - 15:30 Domažlice, restaurace Dubina – oběd za účasti členů rady Plzeňského kraje, vybraných starostů a osobností kraje

16:10 - 16:55 Kostelec, spol. sál - setkání se starostou a občany

17:20 - 17:40 Stříbro, radnice – setkání s představiteli města

17:50 - 18:30 Stříbro, MKS - setkání s občany

První dáma Ivana Zemanová

11:20 - 12:00 Plzeň, Klatovská, Bendova ul. – prohlídla Loosvých interiérů

12:20 - 13:40 Plzeň, restaurace ElCid - oběd na pozvání manželky hejtmana

13:45 - 15:00 Plzeň - prohlídka Velké i Staré synagogy

15:35 Zbiroh, zámek - prohlídka, ubytování, soukromý program

Autor: Redakce

5.3.2015 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 6 500 Kč

Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech pokojská. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 6500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Zruč-Senec, úklid pokojů a zařízení hotelu. Pracoviště: Sportovní areál zruč, s.r.o., Sportovní, č.p. 515, 330 08 Zruč-Senec. Informace: Zuzana Procházková, +420 725 556 543.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Traktorista a obsluha 20 000 Kč

Traktoristé a obsluha zemědělských strojů obsluha traktorbagru JCB3CX a pásového minibagru 6t. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: bagristické zkoušky - strojní průkaz vítán, případně bez průkazu s praxí, k dispozici služební auto. Pracoviště: Jan hajžman, Na Sklárně, č.p. 1067, 330 23 Nýřany. Informace: Jan Hajžman, +420 777 299 990.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitelka mateřské školy 10 038 Kč

Učitelé v oblasti předškolní výchovy učitel/ka v mateřské škole. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 10038 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Líně, Dobřanská 197, MŠ, zkrácený pracovní úvazek - vykrývání směn, Nabízíme:stravování přímo v MŠ za příznivou cenu, důchodové připojištění od zaměstnavatele. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola líně, příspěvková organizace, Školní, č.p. 198, 330 21 Líně. Informace: Bohumír Landrgott, +420 377 911 282.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitelka mateřské školy 10 700 Kč

Učitelé v oblasti předškolní výchovy učitelka MŠ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 10700 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Obora, pedagog předškolního věku. Pracoviště: Mateřská škola obora, okres plzeň - sever, příspěvková organizace, 331 51 Kaznějov. Informace: Lenka Švarcová, +420 732 953 326.


Ilustrační foto.

Pět zraněných včetně dětí si vyžádala páteční nehoda v centru města

Turek Orhan Kaya

Je z bašty kebabu, teď ho připravuje v Plzni

Stavba roku sbírá hlasy do neděle

Plzeňský kraj - Ještě čtyři dny zbývají na to, aby se veřejnost zapojila do hlasování v letošním ročníku ankety Stavba roku Plzeňského kraje.

V Plzni vyráží do práce na kole 823 lidí

Plzeň - Plzeňané se zapojili do kampaně Do práce na kole a vyměnili auto za bicykl.

Tramvaje v sobotu zastaví výluka

Plzeň - Práce na stavbě jižního železničního mostu přes Mikulášskou ulici si v sobotu a v neděli vyžádají úplnou výluku tramvajových tratí linek č. 1 a 2, které tudy vedou.

FOTO: Kotovice překvapila veliká voda, v Cebivi hovoří o největší povodni

Plzeňsko - Od čtvrtečního odpoledne zasahovali hasiči v Plzeňském kraji u událostí v souvislosti s přívalovými dešti. O den dříve zaplavila voda Cebiv na Tachovsku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT