VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ON-LINE: Prezident dostal obraz Stříbra a fanfrnoch

Plzeňský kraj - Prezident navštívil druhý den své návštěvy Plzeňského kraje Domažlicko a Tachovsko, první dáma byla v Plzni.

5.3.2015 7
SDÍLEJ:

Prezident Miloš Zeman na besedě v Domažlicích.Foto: Deník/ Stanislav Šebek

Redakce Deníku se s vámi pro dnešní den loučí. Program prezidenta České republiky budeme sledovat také v pátek. Prezident navštíví Nýřany a Kralovice na Plzeňsku.

18:35 - Prezident ukončil setkání s obyvateli Stříbra. Převzal také dary - pamětní mince, olověnou cihlu a kámen na podstavci a také obraz Stříbra, který maloval místní autor Jan Rybecký. Miloš Zeman rozesmál celý sál, když o hornických darech prohlásil: "No neříkám to často, ale jako popelník se to nehodí." Prezidentův program besedou s občany Stříbra pro dnešek končí. 

17:23 - Na radnici ve Stříbře prezidenta přivítal starosta města Karel Lukeš a také sbor místní ZUŠ Flétničky ze Stříbra, který si připravil pro tuto příležitost skladbu Intráda. Prezident nyní jedná bez přítomnosti novinářů se starostou. Mezitím se na návštěvu prezidenta připravují v Městském kulturním středisku, kde proběhne setkání s občany.

17:01 - Během besedy s občany Kostelce prezident odpovídal dvěma lidem. První se ptal na obecné věci kolem parku Šumava a zemědělství, druhý na politické věci a také na možné vystoupení České republiky z NATO. Miloš Zeman byl při besedě vtipný, po ní sklidil potlesk. Před odjezdem z Kostelce do Stříbra ještě dekoroval prapor obce a dostal darem vitráž a koláče.

16:51 - Prezident se podepisuje do kostelecké pamětní knihy.

16:16 - PO setkání se starostou bude následovat také diskuze s veřejností. Ta se uskuteční v sále zdejšího kulturního domu, kde se využije prostor k sezení i stání. "Vše je připraveno, lidé budou moci stát také na chodbě. Ozvučení je nastaveno tak, že besedu uslyší i lidé, kteří zůstanou na chodbě," uvedl starosta Kostelce František Trhlík.

16:10 - Prezident přijel do Kostelce. Zde ho přivítaly děti z mateřské školky Terezka Štěpánová a Honzík Bouda, kteří mu řekli říkanku o Kostelci a předali kytici. Prezident odvětil, že pokud jim to envadí, řpedá kytici manželce. Hlava státu nyní debatuje se starostou za zvřenými dveřmi.

16:02 - Prezident si ze Stříbra, kam by měl dorazit po páté hodině odpoledne, odveze dar spojený s městem - olověnou cihlu a kámen na podstavci. "To jsou dary, které mají symbolizovat hornickou tradici našeho města," informoval starosta Stříbra Karel Lukeš.

15:54 - Prohlídku Velké synagogy naopak skupina doprovázející Ivanu Zemanovou ukončila předčasně, neboť byl čas odjezdu na zbirožský zámek. I tak si ale první dáma stačila prohlédnout velkou část prostor a dostala se i k nehrajícím varhanům.

15:47 - Prezidentská kolona míří do Kostelce na Tachovsku.

15:17 - Návštěva Staré synagogy končí, oproti plánu byla delší, ale nikomu to nevadí a vůbec ne první dámě, která si zrekonstruované prostory prohlížela s velkým zájmem.

14:32 „Bojím se, že dva miliony muslimů se mohou postupem času zradikalizovat a přidat k džihádistům," řekl prezident v odpovědi na jeden z dotazů při setkání v domažlickém MKS.

14:20Pětice zhruba desetiletých děvčat čeká vytrvale s památníky na podpis M. Zemana před restaurací Dubina, kde prezident obědvá. „Čekáme už více než hodinu, snad budeme úspěšné," řekla Adélka Sladká, jedna ze zájemkyň o autogram.

Prezident Miloš Zeman na besedě v domažlickém kulturním středisku

13:59 - Prezident Zeman při besedě s občany Domažlic probral například Islámský stát, léčitelství nebo také zákaz kouření na veřejnosti. "Na Pražském hradě se smí kouřit v jediné místnosti a sice v té, kde se pohybuje prezident," řekl Miloš Zeman. Nyní čeká prezidenta oběd v restauraci Dubina. Co bude obědvat se dočtete ZDE.

13:50 - Starosta Miroslav Mach předal prezidentovi dary. I on dostal vyčiněno, že město nemá prapor, který by odekoroval prezidentskou stuhou.

13:42 - Při přivítání před domažlickou radnicí se na několik sekund v rukou přihlížejících objevily čtyři červené karty.

12:58 - Publikum tvoří převážně senioři.

12:57 - Ochranka zkontrolovala podium, kde jsou připraveny dary a květiny. Prezident dostane darem chodský koláč a fanfrnoch (více najdete ZDE).

12:45 - Zaplněný sál MKS Domažlice čeká na příchod prezidenta. Po třinácté hodině zde začíná setkání s občany.

12:38 - Prezidenta přivítali v Domažlicích chlebem a solí. V současné době je na uzavřeném setkání se zastupiteli města.

12:32 - Oběd první dámě připravili v restauraci ElCid. Po jídle manželka prezidenta navštíví Starou i Velkou synagogu.

12:30 - Prezident dorazil před domažlickou radnici. Zde ho vítají mimo jiné také bratři Hynek a Patrik Hradečtí, kteří zahrají a zazpívají chodské písně. V roce 2010 zpívali v Lidicích také tehdejšímu prezidentovi Václavu Klausovi.

12:26 - Prezident si z Holýšova odvezl dar v podobě modelu autobusu, který se zde vyrábí. Při besedě s veřejností se lidé ptali, jaký má hlava státu názor na přijetí eura, zajímaly je také možné změny ve školství, které by přilákaly mladé lidi k řemeslům. Reagovali také na prezidentův výrok, že vláda se mění jako špinavé fusekle a v této souvislosti padl dotaz, kolik prezident vyměnil ministrů a zda je to dobré pro stát. Na závěr debaty prezident přítomné požádal, aby uctili památku obětí střelby v Uherském Brodu minutou a půl ticha.

Prezident při setkání se zaměstnanci firmy EvoBus a veřejností

12:17 - "Ohromila jste nás," pochválila první dáma průvodkyni Magdu. V Loosových interiérech se jí očividně líbilo a knihou o Adolfu Loosovi, již v Plzni dostala, si hned listovala. Průvodkyně ji předem pozvaly k návštěvě dalšího bytu s Loosovym podpisem, až se jej podaří zpřístupnit. První dáma s úsměvěm odpověděla: "Ráda," průvodkyním věnovala knihy o Pražském hradu a na oplátku je pozvala slovy: "Až někdy pojedete do Prahy, ozvěte se."

12:03 - Prezident odjíždí z Holýšova. Další zastávkou jsou Domažlice, před radnici by měl dorazit ve 12:30.

11:38Necelá hodina zbývá do počátku návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Domažlicích. Právě v tomto městě získal ve II. kole prezidentské volby nejvíce hlasů ve srovnání s jinými nyní navštívenými místy. V Domažlicích obdržel 2 850 hlasů, zatímco v daleko větší Plzni ´pouze´ 2 648 hlasů. Ovlivní tato přízeň Domažličanů jeho počínání při dnešní návštěvě?

Do poslední chvíle připravoval dar pro prezidenta Zemana domažlický muzikant Antonín Konrády. Speciálně pro hlavu státu přichystal chodský hudební nástroj fanfrnoch. Ve středu odpoledne ho ještě dodělával, zapracoval do něj i tzv. Džbán, na který keramička Jana Psutková z Klenčí pod Čerchovem kromě chodských motivů nakreslila i nápis Domažlice 2015. Miloš Zeman převezme dárek po poledni na domažlické radnici.

11:20 - Druhý den návštěvy Ivany Zemanové v Plzeňském krai začíná prohlídkou Loosových interiérů na Klatovské třídě, kam právě přijela kolona, a v Bendově ulici.

11:16 - Jednání s vedením společnost se koná ve speciálně upraveném autobusu, který je upravený jako bar. Na prezidenta již čekají žáci horšovskotýnské školy, kteří chtějí hlavě státu položit dotaz ohledně přímé volby prezidenta. Miloš Zeman po jednání s vedením projede halu elektrickým vláčkem a setká se se zaměstnanci a veřejností.

11:05 - Prezident se v EvoBusu setkal s vedením společnosti. Setkání nejsou přítomni novináři. Následovat bude prohlídka výrobní haly.

10:55 - Prezident odchází po podpisu pamětní knihy a převzetí daru z holýšovské radnice, dále je na programu návštěva společnosti EvoBus.

10:40 - Prezident při setkání na radnici zkritizoval starostu Jana Mendřece. Říkal, že je zvyklý připevnit stuhu na prapor města, ale Holýšov žádný prapor nemá. Starostovi města řekl, že pokud stuhu neztratí, mají si s ní prapor dekorovat, jakmile ho budou mít. Hned poté ale starostu pochválil, že mu připravili popelníček.

10:30 - Prezidetská kolona přijela do Holýšova.

10:23 Holýšovští občané si kvůli setkání s prezidentem v továrně firmy EvoBus museli předem vyzvedávat vstupenky do autobusu, který je to závodu dopraví. I přes nepohodlí spojené s přesunem do továrny byl však zájem veliký a brzy bylo 'vyprodáno'. „Autobus má kapacitu 65 lidí a brzy jsme už měli plno. Když už se přihlásilo 90 lidí, EvoBus volal 'stop stav!'" vysvětlil starosta Holýšova Jan Mendřec. „Ale lidé na setkání opravdu chtěli, tak jsem nakonec ředitele EvoBusu přesvědčil, aby autobus jel dvakrát. Na setkání tak přiveze kolem 120 lidí a zúčastní se i kolem tří set holýšovských zaměstnanců EvoBusu," dodal.

10:12 - Na domažlickém náměstí jsou již přichystána místa pro prezidentskou kolonu. Před radnicí i před restaurací Dubina je páskou zablokováno zhruba deset parkovacích míst. Do chodské metropole prezident dorazí po poledni.

10:00 - Prezident Miloš Zeman začne svoji návštěvu Domažlicka v Holýšově. Zde mimo jiné zavítá i do společnosti EvoBus, kde se setká s vedením i zaměstanci. Více se dočtete ZDE.

Vítáme vás u druhého dne prezidentské návštěvy v Plzeňském kraji a u on-line zpravodajství z této události. Prezident ve středu navštíví Domažlicko a zavítá také do Stříbra na Tachovsku. První dáma má na programu návštěvu Plzně.

Čtvrteční program prezidenstkého páru

Prezident Miloš Zeman

10:30 - 10:55 Holýšov, radnice - setkání s představiteli města

11:00 - 12:00 Holýšov, EvoBus - setkání s vedením společnosti a se zaměstnanci

12:30 - 13:00 Domažlice, radnice - setkání s představiteli města

13:05 - 13:40 Domažlice, sál MKS - setkání s občany

14:00 - 15:30 Domažlice, restaurace Dubina – oběd za účasti členů rady Plzeňského kraje, vybraných starostů a osobností kraje

16:10 - 16:55 Kostelec, spol. sál - setkání se starostou a občany

17:20 - 17:40 Stříbro, radnice – setkání s představiteli města

17:50 - 18:30 Stříbro, MKS - setkání s občany

První dáma Ivana Zemanová

11:20 - 12:00 Plzeň, Klatovská, Bendova ul. – prohlídla Loosvých interiérů

12:20 - 13:40 Plzeň, restaurace ElCid - oběd na pozvání manželky hejtmana

13:45 - 15:00 Plzeň - prohlídka Velké i Staré synagogy

15:35 Zbiroh, zámek - prohlídka, ubytování, soukromý program

Autor: Redakce

5.3.2015 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 16 800 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o zdravotně postižené sociální pracovník/ice. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16800 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce - Horní Bříza, Požadavky na uchazeče:, - Řidičský průkaz sk. B - aktivní řidič, náplň práce: jednání se zájemcem o poskytování soc. služby, vedení soc. dokumentace svěřených uživatelů, podílí se na tvorbě metodik, vnitřních předpisů organizace a standardů kvality., Zaměstnanecké výhody:, - příspěvek na stravování. Pracoviště: Domov pro osoby se zdravotním postižením horní bříza, příspěvková organizace, U Vrbky, č.p. 486, 330 12 Horní Bříza. Informace: Irena Fichtlová, +420 377 338 242.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 80 Kč

Uklízeči a pomocníci v domácnostech, hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech Uklízeč/ka - Odd.technicko-provozní. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Práce na DPP!, Náplň práce: , Úklid kancelářských prostor, úklid sociálního zázemí, úklid chodeb a schodišťových prostor, doplňování hygienických potřeb, mytí podlah a stolů, vysávání, vynášení košů a další úklidové činnosti, Požadujeme:, Základní vzdělání, zdravotní způsobilost, spolehlivost, samostatnost , Nabízíme:, Dohoda o provedení práce, odměna 80Kč/ hod.. Pracoviště: Zdravotní ústav se sídlem v ústí nad labem, plzeň, 17. listopadu, č.p. 1926, 301 00 Plzeň 1. Informace: Alena Sulková, +420 603 526 044.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Přípravář, skladník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Hledáme kolegu na pozici PŘÍPRAVÁŘ - skladník na e-shop. Popis práce: zpracovávání objednávek od zákazníků, příprava konzolí a příslušenství, zařazování zboží, expedice objednávek, čištění herních disků a k tomu vše, co bude zrovna ve skladě potřeba. Klasická směna je od 10:00 do 19:00h, ale výhledově plánujeme i směnu od 8:00, na všem se dá domluvit , Požadavky: plné pracovní nasazení, odhodlání naučit se všechny dílčí pozice , ve skladu, pečlivost a rychlost při zpracovávání úkolů, dlouhodobé soustředění na jednu činnost, dochvilnost, flexibilitu, samostatnost. K získání práce ti stačí pouze prokázat, že se v životě snažíš, že jsi rychlý a že si chceš vydělat, Zájemci o práci zasílejte životopisy na uvedený email. Budeme se těšit na nového kolegu!, prace@konzoleahry.cz, Zaměstnanecké výhody: Stravenky, zaměstnanecké slevy, bonusy, prémie z prodeje. Pracoviště: Konzole a hry, s.r.o., plzeň, Revoluční, č.p. 1104, 312 00 Plzeň 12. Informace: Martin Patzák, .

Výroba - Výroba Montážní dělník 12 200 Kč

Montážní dělníci výrobků a zařízení Montážní dělníci výborbků a zaříení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 43. Poznámka: . Pracoviště: Skg agentura práce s.r.o. - kaznějov sbs - nepron s.r.o., Drahotínská, č.p. 411, 331 51 Kaznějov. Informace: Anna Kovalova, +420 773 906 262.


Ilustrační foto.

Blíží se Doubravecký projektor

Ilustrační foto

Pivní slavnosti pomohou organizovat dobrovolníci

Fashion market na Živé ulici

Plzeň - Alternativní módu představovali včera i předevčírem mladí designéři ve Smetanově ulici v Plzni.

Vrba věří, že z Karviné se týmu pojede dobře

Plzeň – Viktorii bude chybět Kopic. Pyká za svou hloupost, říká kouč Západočechů.

Surovec s kočárkem a 17 ukradených kol za měsíc: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 17. srpna 2018.

Petr Chalupa z Karlových Varů zachytil okupaci svou flexaretou

Karlovy Vary - Přinášíme další vzpomínky našich čtenářů na osudový srpen roku 1968.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT