VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ON-LINE: První den návštěvy zakončil prezident na plzeňské radnici

Plzeňský kraj - Prezident Miloš Zeman během prvního dne své návštěvy Plzeňského kraje zůstal pouze v Plzni. První dáma vyrazila na Tachovsko.

4.3.2015 22
SDÍLEJ:

Přivítání prezidenta na magistrátu města primátorem Martinem ZrzaveckýmFoto: DENÍK/Milan Říský

Redakce Deníku se s vámi pro dnešní den loučí. Program prezidenta České republiky budeme sledovat i ve čtvrtek. Prezident zamíří na Domažlicko a také do Stříbra na Tachovsku.

První den návštěvy zakončí prezident večeří s hejtmanem a zástupci podnikatelského sektoru Plzeňského kraje. Více se dočtete ZDE.

17:40 - Prezidentská kolona odjíždí z radnice.

17:26 - Na radnici prezident Zeman dostal darem od primátora Zrzaveckého kolekci suchých vín, ručně broušený skleněný půllitr a také šálu s motivem Evropského hlavního města kultury. Primátorovi se povedl i vtípek, s tím, že když na kraji dostal prezident loutku Spejbla a Hurvínka, město k nim večer přidalo ještě Máničku, po níž si měl Miloš Zeman ráno povzdechnout. "A co Žeryk," ptal se prezident nakonec primátora. Ten pohotově odpověděl, že pes Žeryk na něj čeká v plzeňském útulku pro zvířata.

17:19 - "Jsem rád že jsem v Plzni, vzpomínám na 6. 5. 1990, kdy jsem byl s Václavem Havlem na oslavě osvobození Plzně americkou armádou." řekl prezident Zeman v Plzni na radnici. Bez přítomnosti novinářů diskutovali radní města a významné plzeňské osobnosti s prezidentem za zavřenými dveřmi, jením ze stěžejních témat byla plzeňská spalovna a zastavení její stavby.

17:02 - V Techmanii mezitím skončila projekce filmuHluboký vesmír ve 3D, která zde byla připravená pro první dámu. Program Ivany Zemanové pro dnešní den končí.

17:00 - Prezidenta čeká setkání se zastupiteli a osobnostmi Plzně. Na radnici dostane Miloš Zeman ještě dary a svoji návštěvu potvrdí podpisem pamětní knihy.

16:45 - Prezident primátorovi popřál úspěch "stejně jako každému novému primátorovi" a zároveň mu v žertu k funkci pokondoloval. Poté hlava státu připomněla Zrzaveckému citát z Knoflíkové války: "Kdybych to byl věděl, tak bysem sem nechodil."

16:40 - Prezidentská limuzína dorazila před radnici v Plzni. Prezidenta Miloše Zemana zde vítá primátor města Martin Zrzavecký.

16:26 - Diskuze se studenty končí. Prezident se ve škole ještě podepsal do návštěvní knihy a odešel. V 16:40 jej čeká setkání s primátorem města.

16:15 - Jedna z otázek studentů se týká islámské hrozby v Evropě.

16:05 - Začíná diskuze se studenty.

16:02 - Ředitelka cituje ze Zemanovy knihy Jak jsem se mýlil v politice.

16:00 - Přivítání se ujala ředitelka školy Naděžda Mauleová, krátce promluvil také hejtman Václav Šlajs a po něm mluví prezident.

Prezident Miloš Zeman na Střední průmyslové škole elektrotechnické v Plzni15:51 - Prezident vchází do přeplněné jídelny SPŠE, kde na něj čeká přes 400 školáků. Studenti prezidenta vestoje vítají. 

15:30 - Od nejstarších dětí v plánském Čtyřlístku dostala Ivana Zemanová háčkované pouzdro na mobilní telefon. První dámu spolu s tím, jak jsou děti šikovné, potěšilo, že pouzdro barevně ladí s jejím kostýmem. Kolona nyní přejíždí zpět do Plzně, kde první dámu čeká projekce 3D filmu v Techmanii.

15:26 - Prezident diskutuje v uzavřeném salonku s vedením školy.

15:21 - Prezident přijel ke škole.

15:12 - Před jídelnou Střední průmyslové školy elektrotechnické v Plzni na Slovanech se srocují studenti, kteří očekávají příjezd prezidenta. Někteří studenti vytvořili pro průchod prezidenta špalír. Hlava státu vyrazila ze Škody Electric před několika minutami, příjezd před školu se očekává v 15:20.

14:38 - V dětském domově Ivanu Zemanovou přivítal ředitel Petr Kotschý. Děti, s nimiž se první dáma setká, dostanou knížky.

14:27 - Kolona první dámy s mírným zpožděním (a po pokynu "Obětujeme dezert") vyjela z Chodové Plané do Plané, kde zastaví u Dětského domova Čtyřlístek. Na křižovatkách čekají policisté a zajišťují klidnou jízdu.

14:20 - Hlavu státu čeká setkání a debata s představiteli společnosti, které tisk není přítomen. Poté se prezident setká také se zaměstnanci.

14:16 - Prezidenta přivítal ve Škodě Electric generální ředitel společnosti Jaromír Šilhánek a také generální ředitel Škody Transportation Tomáš Ignačák. "Pokaždé se mi nepodaří zapnout sako," okomentovala hlava státu vystoupení z auta. "S vámi si budu chtít promluvit o platech vašich zaměstnanců, ale budu vás šetřit, protože jste ve funki dva měsíce," řekl prezident řediteli Škoda Transportation.

14:10 - Prezidentská kolona odjíždí od Měšťanské besedy v Plzni. Dalším místem návštěvy bude Škoda Electric. Více se dočtete ZDE.

Prezident Miloš Zeman při besedě se zaměstnanci Škody Electric

13:31 - Pavel Mach, provozní Restaurace Ve Skále, prozradil, na čem si Ivana Zemanová pochutnává. "Cinzano extra dry, uzené pstruží filátko, kuřecí vývar s masem a nudlemi, pečená žebírka s omáčkou, zelný salát z bílého a červeného zelí a na závěr horké maliny s vanilkovou zmrzlinou," popsal slavnostní oběd.

12:54 - V Císařském salonku Restaurace Ve Skále začal oběd. První dáma s doprovodem, zástupci pivovaru a obce budou jíst za zavřenými dveřmi.

12:43 - Manželka prezidenta Ivana Zemanová mezitím navštívila pivovar v Chodové Plané. "Ježíš, ale to je dobrý," pochválila čerstvě uvařené pivo z Chodovaru první dáma. Ředitel pivovaru Jan Plevka st. jí řekl, že toho může vypít hektolitr, ale jemu v tom ještě chybí rum.

12:40 - Hlavu státu nyní čeká slavnostní oběd na pozvání hejtmana Plzeňského kraje Václava Šlajse. za účasti poslanců, europoslanců a senátorů zvolených za Plzeňský kraj. Program prezidenta pokračuje po druhé hodině odpoledne.

12:35 - Prezidentská kolona přijela před Měšťanskou besedu.

11:55 - Prezident na Krajském úřadě ještě beseduje s řediteli příspěvkových a odborových organizací Plzeňského kraje. Na tomto setkání tisk není přítomen. Prezident poté odjede k Měšťanské besedě, kde se bude konat slavnostní oběd.

11:50 - Kolona pěti vozů s první dámou, manželkou hejtmana a policejním doprovodem vyrazila od Krajského úřadu a míří do Chodové Plané.

11:46Miloš Zeman přijel připraven i na variantu, že se před Krajským úřadem objeví jeho odpůrci. Místo nich tu však pouze postávalo několik zvědavců. „Očekával jsem, že před vchodem do plzeňského krajského zastupitelstva bude stát alespoň několik lidí s červenými kartami a já řeknu panu hejtmanovi: "Vidíš, Václave? Nikdo není ve své vlasti prorokem. Před dvěma dny mi ve stoje v Americe tleskalo šestnáct tisíc lidí a tady mávají čtyři blbečci červenými kartami. A ono se tak nestalo, takže se zdá, že Plzeňský kraj je dobře spravovaný a k tomu panu hejtmanovi blahopřeji," řekl prezident.

11:44 - Prezident po převzetí darů slíbil, že si na pivu pochutná. Prohlásil, že  už má mnoho loutek, ale tyto jsou nejhezčí. Zároveň se ptal, kde jsou loutky Máničky a Žeryka. Na ty se prý těší příště.

11:33 - Další dotazy se týkají islámského státu a také hnutí Ano a osoby Andreje Babiše.

Setkání prezidenta se zastupiteli Plzeňského kraje

11:21 - Zastupitelé se prezidenta zeptali, zda mají podle Miloše Zemana přínos cesty politiků a podnikatelů do zahraničí a také jak podle něj skončí situace na Ukrajině.

11:14 - "Minule jsem káral, teď už nebudu. Nechávám si svůj názor na fontány na plzeňském náměstí, ale nebudu se o tom dal šířit," řekl prezident před zastupiteli kraje. Hlava státu zároveň vyzvala vedení kraje, aby přebytek rozpočtu - 315 milionů korun - věnoval na vytvoření dalšího hospice.

11:10 - "Jsem rád, že jsem opět v Plzni, jediném městě postaveném na soutoku čtyř řek. To není zásluha vaše, ale vašich předků. Co je ale zásluha vaše, tedy krajských zastupitelů, je to, že hospodařite s přebytkovym rozpočtem. To by se od vás mohli učit na centrální úrovni," chválil prezident hospodaření Plzeňského kraje.

11:05 - "Pan Zeman je jedenáctý prezident a ještě jsem nezažil tak aktivního prezidenta, který by se tak zajímal a pomáhal," pochválil prezidenta hejtman Václav Šlajs.

11:01 - Prezident přichází do sálu.

10:52 - Do zastupitelského sálu dorazil také plzeňský primátor Martin Zrzavecký.

Prezidentský pár si z Krajského úřadu odveze loutky Spejbla a Hurvínka, soudek piva Prezidentský speciál s palicí a naražedlem, chodskou keramiku. Jen pro první dámu je dámská kabelka - psaníčko10:50 - Prezidentský pár si odveze loutky Spejbla a Hurvínka, soudek piva Prezidentský speciál s palicí a naražedlem, chodskou keramiku. Ani manželé Zemanovi nepřijeli s prázdnou, hejtman Václav Šlajs dostal luxusní koženou psací soupravu, jeho manželka Petra dámskou kabelku.

10:44 - V zastupitelském sále už se scházejí zastupitelé. Prezident by se s nimi měl setkat v 11 hodin. Prezidentský pár je momentálně v hejtmanově kanceláři.

10:40 - S prezidentem dorazila i první dáma Ivana Zemanová, od hejtmana dostala na uvítánou kytici.

10:30 - "Ahoj Václave, jsem rád, že Tě zase vidím." Těmito slovy přivítal prezident Miloš Zeman hejtmana Václava Šlajse po svém příjezdu ke Krajskému úřadu.

Prezidentská kolona dorazila před Krajský úřad v Plzni

10:16 - Setkání Miloše a Ivany Zemanových s hejtmanem Plzeňského kraje Václavem Šlajsem a jeho manželkou Petrou Šlajsovou bude jedinou událostí dnešního dne, kdy se setkají oba manželské páry najednou. Po návštěvě JKrajského úřadu budou mít již oddělený program.

Policejní hlídka před Krajským úřadem v Plzni

10:00 - Na Krajském úřadě se připravují na přivítání prezidenta a první dámy. Kolona by měla dorazit v 10:30.

Vítáme vás u prvního dne prezidentské návštěvy v Plzeňském kraji a u on-line zpravodajství z této události. Prezident ve středu navštíví pouze Plzeň, první dáma vyrazí na Tachovsko a den zakončí v Plzni.

Středeční program prezidenstkého páru

Prezident Miloš Zeman

10:30 - 12:25 Plzeň, Krajský úřad - zahájení návštěvy, setkání s hejtmanem, představiteli kraje a vybranými novými starosty, setkání s představiteli přísp. a odborových organizací

12:40 - 14:10 Plzeň, Měšťanská beseda - slavnostní oběd na pozvání hejtmana za účasti poslanců, europoslanců a senátorů zvolených za Plzeňský kraj

14:20 - 15:10 Plzeň, Škoda Electric – setkání s představiteli společnosti a se zaměstnanci

15:20 - 16:25 Plzeň, SPŠE - setkání s vedením školy a beseda se studenty

16:40 - 17:30 Plzeň, radnice - setkání s novým primátorem, se zastupiteli a osobnostmi města Plzně

18:55 Plzeň, Parkhotel - večeře na pozvání hejtmana za účasti zástupců podnikatelského sektoru Plzeňského kraje

První dáma Ivana Zemanová

12:50 - 14:10 Chodová Planá – oběd a prohlídka pivovaru

14:15 - 14:55 Planá - návštěva DD Čtyřlístek

15:30 - 16:55 Plzeň, Techmania – prohlídka science centra

Autor: Redakce

4.3.2015 VSTUP DO DISKUSE 22
SDÍLEJ:

SERVIS

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 18 000 Kč

Prodavači ostatního zboží v prodejnách Prodej cyklistického zboží. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Možno i na zkrácený úvazkek, nástup dle dohody.. Pracoviště: František pompl, Slovanská, č.p. 276, 326 00 Plzeň 26. Informace: František Pompl, +420 608 421 900.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 20 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů (kromě taxikářů a řidičů dopravy nemocných a raněných) řidič sk. B - Plzeň. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Řidičský průkaz skupiny B, praxe. Zajištění dopravy osob do zaměstnání vozidlem do 3,5t., Vhodné i pro ZTP, důchodce. Možno také zkrácený úvazek.. Pracoviště: Transport servis václav sedlák s.r.o., plzeň a okolí, 301 00 Plzeň 1. Informace: Václav Sedlák, +420 737 047 044.

Informační technologie - Informační technologie Programátor 25 000 Kč

Programátoři počítačových aplikací specialisté Android developer. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 45000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Uvítáme mezi sebou zkušeného vývojáře pro ANDROID, , Nástup možný ihned. Mzda je závislá na zkušenostech a vzájemné dohodě. Dovolená navíc, prémie v případě úspěšné realizace projektů v zahraničí., , Jaká by byla náplň Tvé práce?, Programování mobilních aplikací na zakázku , Analýzy a návrhy specifických řešení , Využití moderních technologií a služeb , Práce na zahraničních projektech , , Co bys měl umět?, Java programování na výborné úrovní, Měl bys mít zkušenosti s vývojem nativních mobilních aplikací pro Android, Ochotu cestovat do zahraničí , Pracovat v kolektivu, Anglický nebo německý jazyk, , Co Ti nabízíme my?, Flexibilní pracovní dobu , Práci na zahraničních projektech pro prestižní klienty, Stravenky, Lokalitu v centru Plzně, parkování zdarma, Odpovídající finanční ohodnocení a benefity , Volitelné jazykové kurzy, Pravidelné firemní akce, Další systém odměn a benefitů, , , Nástup možný ihned., , Svůj životopis pošli na marta.tomaskova@ubk.cz. Těšíme se!. Pracoviště: Ubk s.r.o., Denisovo nábřeží, č.p. 2568, 301 00 Plzeň 1. Informace: Marta Tomášková, +420 739 323 959.

Výroba - Výroba Montážní dělník 12 200 Kč

Montážní dělníci výrobků a zařízení Montážní dělníci výrobků a zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 17. Poznámka: Místo výkonu práce - Kaznějov, Kontakt předem objednat po telefonní domluvě u Ganna Kovalova, tel: 773 568 643. Následný osobní kontakt na adr: Zahradní 173/2, Plzeň v pátek mezi 14:00 a 15:30 hod. Těžší fyzická práce.. Pracoviště: Skg agentura práce s.r.o. - kaznějov sbs - nepron s.r.o., Drahotínská, č.p. 411, 331 51 Kaznějov. Informace: Anna Kovalova, +420 773 906 262.


Ilustrační foto

Pivní slavnosti pomohou organizovat dobrovolníci

Fashion market ve Smetanově ulici v Plzni
4

Fashion market na Živé ulici

Vrba věří, že z Karviné se týmu pojede dobře

Plzeň – Viktorii bude chybět Kopic. Pyká za svou hloupost, říká kouč Západočechů.

Surovec s kočárkem a 17 ukradených kol za měsíc: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 17. srpna 2018.

Petr Chalupa z Karlových Varů zachytil okupaci svou flexaretou

Karlovy Vary - Přinášíme další vzpomínky našich čtenářů na osudový srpen roku 1968.

Návrat útočníka. Škodovka přitáhla zpět Petra Straku

Plzeň – Šestadvacetiletý  útočník Petr Straka se znovu vrací do rodné Plzně, kde začala jeho hokejová kariéra.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT