VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ON-LINE: První den návštěvy zakončil prezident na plzeňské radnici

Plzeňský kraj - Prezident Miloš Zeman během prvního dne své návštěvy Plzeňského kraje zůstal pouze v Plzni. První dáma vyrazila na Tachovsko.

4.3.2015 22
SDÍLEJ:

Přivítání prezidenta na magistrátu města primátorem Martinem ZrzaveckýmFoto: DENÍK/Milan Říský

Redakce Deníku se s vámi pro dnešní den loučí. Program prezidenta České republiky budeme sledovat i ve čtvrtek. Prezident zamíří na Domažlicko a také do Stříbra na Tachovsku.

První den návštěvy zakončí prezident večeří s hejtmanem a zástupci podnikatelského sektoru Plzeňského kraje. Více se dočtete ZDE.

17:40 - Prezidentská kolona odjíždí z radnice.

17:26 - Na radnici prezident Zeman dostal darem od primátora Zrzaveckého kolekci suchých vín, ručně broušený skleněný půllitr a také šálu s motivem Evropského hlavního města kultury. Primátorovi se povedl i vtípek, s tím, že když na kraji dostal prezident loutku Spejbla a Hurvínka, město k nim večer přidalo ještě Máničku, po níž si měl Miloš Zeman ráno povzdechnout. "A co Žeryk," ptal se prezident nakonec primátora. Ten pohotově odpověděl, že pes Žeryk na něj čeká v plzeňském útulku pro zvířata.

17:19 - "Jsem rád že jsem v Plzni, vzpomínám na 6. 5. 1990, kdy jsem byl s Václavem Havlem na oslavě osvobození Plzně americkou armádou." řekl prezident Zeman v Plzni na radnici. Bez přítomnosti novinářů diskutovali radní města a významné plzeňské osobnosti s prezidentem za zavřenými dveřmi, jením ze stěžejních témat byla plzeňská spalovna a zastavení její stavby.

17:02 - V Techmanii mezitím skončila projekce filmuHluboký vesmír ve 3D, která zde byla připravená pro první dámu. Program Ivany Zemanové pro dnešní den končí.

17:00 - Prezidenta čeká setkání se zastupiteli a osobnostmi Plzně. Na radnici dostane Miloš Zeman ještě dary a svoji návštěvu potvrdí podpisem pamětní knihy.

16:45 - Prezident primátorovi popřál úspěch "stejně jako každému novému primátorovi" a zároveň mu v žertu k funkci pokondoloval. Poté hlava státu připomněla Zrzaveckému citát z Knoflíkové války: "Kdybych to byl věděl, tak bysem sem nechodil."

16:40 - Prezidentská limuzína dorazila před radnici v Plzni. Prezidenta Miloše Zemana zde vítá primátor města Martin Zrzavecký.

16:26 - Diskuze se studenty končí. Prezident se ve škole ještě podepsal do návštěvní knihy a odešel. V 16:40 jej čeká setkání s primátorem města.

16:15 - Jedna z otázek studentů se týká islámské hrozby v Evropě.

16:05 - Začíná diskuze se studenty.

16:02 - Ředitelka cituje ze Zemanovy knihy Jak jsem se mýlil v politice.

16:00 - Přivítání se ujala ředitelka školy Naděžda Mauleová, krátce promluvil také hejtman Václav Šlajs a po něm mluví prezident.

Prezident Miloš Zeman na Střední průmyslové škole elektrotechnické v Plzni15:51 - Prezident vchází do přeplněné jídelny SPŠE, kde na něj čeká přes 400 školáků. Studenti prezidenta vestoje vítají. 

15:30 - Od nejstarších dětí v plánském Čtyřlístku dostala Ivana Zemanová háčkované pouzdro na mobilní telefon. První dámu spolu s tím, jak jsou děti šikovné, potěšilo, že pouzdro barevně ladí s jejím kostýmem. Kolona nyní přejíždí zpět do Plzně, kde první dámu čeká projekce 3D filmu v Techmanii.

15:26 - Prezident diskutuje v uzavřeném salonku s vedením školy.

15:21 - Prezident přijel ke škole.

15:12 - Před jídelnou Střední průmyslové školy elektrotechnické v Plzni na Slovanech se srocují studenti, kteří očekávají příjezd prezidenta. Někteří studenti vytvořili pro průchod prezidenta špalír. Hlava státu vyrazila ze Škody Electric před několika minutami, příjezd před školu se očekává v 15:20.

14:38 - V dětském domově Ivanu Zemanovou přivítal ředitel Petr Kotschý. Děti, s nimiž se první dáma setká, dostanou knížky.

14:27 - Kolona první dámy s mírným zpožděním (a po pokynu "Obětujeme dezert") vyjela z Chodové Plané do Plané, kde zastaví u Dětského domova Čtyřlístek. Na křižovatkách čekají policisté a zajišťují klidnou jízdu.

14:20 - Hlavu státu čeká setkání a debata s představiteli společnosti, které tisk není přítomen. Poté se prezident setká také se zaměstnanci.

14:16 - Prezidenta přivítal ve Škodě Electric generální ředitel společnosti Jaromír Šilhánek a také generální ředitel Škody Transportation Tomáš Ignačák. "Pokaždé se mi nepodaří zapnout sako," okomentovala hlava státu vystoupení z auta. "S vámi si budu chtít promluvit o platech vašich zaměstnanců, ale budu vás šetřit, protože jste ve funki dva měsíce," řekl prezident řediteli Škoda Transportation.

14:10 - Prezidentská kolona odjíždí od Měšťanské besedy v Plzni. Dalším místem návštěvy bude Škoda Electric. Více se dočtete ZDE.

Prezident Miloš Zeman při besedě se zaměstnanci Škody Electric

13:31 - Pavel Mach, provozní Restaurace Ve Skále, prozradil, na čem si Ivana Zemanová pochutnává. "Cinzano extra dry, uzené pstruží filátko, kuřecí vývar s masem a nudlemi, pečená žebírka s omáčkou, zelný salát z bílého a červeného zelí a na závěr horké maliny s vanilkovou zmrzlinou," popsal slavnostní oběd.

12:54 - V Císařském salonku Restaurace Ve Skále začal oběd. První dáma s doprovodem, zástupci pivovaru a obce budou jíst za zavřenými dveřmi.

12:43 - Manželka prezidenta Ivana Zemanová mezitím navštívila pivovar v Chodové Plané. "Ježíš, ale to je dobrý," pochválila čerstvě uvařené pivo z Chodovaru první dáma. Ředitel pivovaru Jan Plevka st. jí řekl, že toho může vypít hektolitr, ale jemu v tom ještě chybí rum.

12:40 - Hlavu státu nyní čeká slavnostní oběd na pozvání hejtmana Plzeňského kraje Václava Šlajse. za účasti poslanců, europoslanců a senátorů zvolených za Plzeňský kraj. Program prezidenta pokračuje po druhé hodině odpoledne.

12:35 - Prezidentská kolona přijela před Měšťanskou besedu.

11:55 - Prezident na Krajském úřadě ještě beseduje s řediteli příspěvkových a odborových organizací Plzeňského kraje. Na tomto setkání tisk není přítomen. Prezident poté odjede k Měšťanské besedě, kde se bude konat slavnostní oběd.

11:50 - Kolona pěti vozů s první dámou, manželkou hejtmana a policejním doprovodem vyrazila od Krajského úřadu a míří do Chodové Plané.

11:46Miloš Zeman přijel připraven i na variantu, že se před Krajským úřadem objeví jeho odpůrci. Místo nich tu však pouze postávalo několik zvědavců. „Očekával jsem, že před vchodem do plzeňského krajského zastupitelstva bude stát alespoň několik lidí s červenými kartami a já řeknu panu hejtmanovi: "Vidíš, Václave? Nikdo není ve své vlasti prorokem. Před dvěma dny mi ve stoje v Americe tleskalo šestnáct tisíc lidí a tady mávají čtyři blbečci červenými kartami. A ono se tak nestalo, takže se zdá, že Plzeňský kraj je dobře spravovaný a k tomu panu hejtmanovi blahopřeji," řekl prezident.

11:44 - Prezident po převzetí darů slíbil, že si na pivu pochutná. Prohlásil, že  už má mnoho loutek, ale tyto jsou nejhezčí. Zároveň se ptal, kde jsou loutky Máničky a Žeryka. Na ty se prý těší příště.

11:33 - Další dotazy se týkají islámského státu a také hnutí Ano a osoby Andreje Babiše.

Setkání prezidenta se zastupiteli Plzeňského kraje

11:21 - Zastupitelé se prezidenta zeptali, zda mají podle Miloše Zemana přínos cesty politiků a podnikatelů do zahraničí a také jak podle něj skončí situace na Ukrajině.

11:14 - "Minule jsem káral, teď už nebudu. Nechávám si svůj názor na fontány na plzeňském náměstí, ale nebudu se o tom dal šířit," řekl prezident před zastupiteli kraje. Hlava státu zároveň vyzvala vedení kraje, aby přebytek rozpočtu - 315 milionů korun - věnoval na vytvoření dalšího hospice.

11:10 - "Jsem rád, že jsem opět v Plzni, jediném městě postaveném na soutoku čtyř řek. To není zásluha vaše, ale vašich předků. Co je ale zásluha vaše, tedy krajských zastupitelů, je to, že hospodařite s přebytkovym rozpočtem. To by se od vás mohli učit na centrální úrovni," chválil prezident hospodaření Plzeňského kraje.

11:05 - "Pan Zeman je jedenáctý prezident a ještě jsem nezažil tak aktivního prezidenta, který by se tak zajímal a pomáhal," pochválil prezidenta hejtman Václav Šlajs.

11:01 - Prezident přichází do sálu.

10:52 - Do zastupitelského sálu dorazil také plzeňský primátor Martin Zrzavecký.

Prezidentský pár si z Krajského úřadu odveze loutky Spejbla a Hurvínka, soudek piva Prezidentský speciál s palicí a naražedlem, chodskou keramiku. Jen pro první dámu je dámská kabelka - psaníčko10:50 - Prezidentský pár si odveze loutky Spejbla a Hurvínka, soudek piva Prezidentský speciál s palicí a naražedlem, chodskou keramiku. Ani manželé Zemanovi nepřijeli s prázdnou, hejtman Václav Šlajs dostal luxusní koženou psací soupravu, jeho manželka Petra dámskou kabelku.

10:44 - V zastupitelském sále už se scházejí zastupitelé. Prezident by se s nimi měl setkat v 11 hodin. Prezidentský pár je momentálně v hejtmanově kanceláři.

10:40 - S prezidentem dorazila i první dáma Ivana Zemanová, od hejtmana dostala na uvítánou kytici.

10:30 - "Ahoj Václave, jsem rád, že Tě zase vidím." Těmito slovy přivítal prezident Miloš Zeman hejtmana Václava Šlajse po svém příjezdu ke Krajskému úřadu.

Prezidentská kolona dorazila před Krajský úřad v Plzni

10:16 - Setkání Miloše a Ivany Zemanových s hejtmanem Plzeňského kraje Václavem Šlajsem a jeho manželkou Petrou Šlajsovou bude jedinou událostí dnešního dne, kdy se setkají oba manželské páry najednou. Po návštěvě JKrajského úřadu budou mít již oddělený program.

Policejní hlídka před Krajským úřadem v Plzni

10:00 - Na Krajském úřadě se připravují na přivítání prezidenta a první dámy. Kolona by měla dorazit v 10:30.

Vítáme vás u prvního dne prezidentské návštěvy v Plzeňském kraji a u on-line zpravodajství z této události. Prezident ve středu navštíví pouze Plzeň, první dáma vyrazí na Tachovsko a den zakončí v Plzni.

Středeční program prezidenstkého páru

Prezident Miloš Zeman

10:30 - 12:25 Plzeň, Krajský úřad - zahájení návštěvy, setkání s hejtmanem, představiteli kraje a vybranými novými starosty, setkání s představiteli přísp. a odborových organizací

12:40 - 14:10 Plzeň, Měšťanská beseda - slavnostní oběd na pozvání hejtmana za účasti poslanců, europoslanců a senátorů zvolených za Plzeňský kraj

14:20 - 15:10 Plzeň, Škoda Electric – setkání s představiteli společnosti a se zaměstnanci

15:20 - 16:25 Plzeň, SPŠE - setkání s vedením školy a beseda se studenty

16:40 - 17:30 Plzeň, radnice - setkání s novým primátorem, se zastupiteli a osobnostmi města Plzně

18:55 Plzeň, Parkhotel - večeře na pozvání hejtmana za účasti zástupců podnikatelského sektoru Plzeňského kraje

První dáma Ivana Zemanová

12:50 - 14:10 Chodová Planá – oběd a prohlídka pivovaru

14:15 - 14:55 Planá - návštěva DD Čtyřlístek

15:30 - 16:55 Plzeň, Techmania – prohlídka science centra

Autor: Redakce

4.3.2015 VSTUP DO DISKUSE 22
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Obsluha zemních a příbuzných 30 000 Kč Obsluha zemních a příbuzných strojů Obsluha stavebních strojů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Požadavky: platný strojnický průkaz, praxe výhodou, spolehlivost. Náplň práce: práce na stavbách po celé ČR. Nabízíme: dobré platové podmínky a jistotu u prosperující firmy. Pracoviště: Berger bohemia a. s., Klatovská, č.p. 410, 321 00 Plzeň 21. Informace: Barbora Jeslínková, +420 378 777 241. Výroba - Výroba Obsluha strojů 25 000 Kč Obsluha zařízení na tepelné zpracování kovů technik - tepelné zpracování. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní náplň: příprava vsázky, řízení procesů tepelného zpracování, tvorba protokolů, Požadavky: časová flexibilita (nárazově noční směny). Pracoviště: Comtes fht a.s., Průmyslová, č.p. 995, 334 41 Dobřany. Informace: Ivana Krausová, +420 377 197 311. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič ostatních speciálních 19 000 Kč Řidiči dopravy nemocných a raněných řidič vozidla dopravy nemocných a zraněných (PZP). Požadované vzdělání: střední nebo střední odborné bez maturity a bez vyučení. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Výhodou uchazeč s kurzem řidiče dopravy nemocných a raněných.. Pracoviště: Stodská nemocnice a.s., Hradecká, č.p. 600, 333 01 Stod. Informace: , . Zdravotnictví - Zdravotnictví Pracovníci přímé obslužné péče v 20 000 Kč Pracovníci přímé obslužné péče v oblasti pobytové péče Pracovník v sociálních službách - v pobytovém zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce:, Domov se zvláštním režimem "Sněženka", Klatovská třída 1892/145, Plzeň 3 - Jižní Předměstí, 301 00 Plzeň, , Požadujeme:, Zdravotní způsobilost, očkování proti žloutence typu "B" (s nástupem aplikována nejméně II. očkovací dávka), průkaz v potravinářství, trestní bezúhonnost, slušné jednání, minimálně základní vzdělání, Osvědčení pracovníka v sociálních službách (není podmínkou), pokud tomu nebrání vážné provozní důvody je sjednán výkon práce 40,00 hod. týdně - ranní směna, popř. zkrácený pracovní úvazek (vhodné pro matky pečující o děti mladší 15 let)., , Nabízíme:, Vyplácení mimořádných, cílových a ročních odměn až do výše jednoho platu, týden dovolené navíc, benefity z FKSP (stravování, rekreace, jazykové kurzy, penzijní připojištění, výhodný zaměstnanecký O2 tarif, vstupenky na kulturní akce, hokejové a fotbalové zápasy). Jistota trvalého pracovního poměru, práce v příjemném kolektivu., Více informací na www.muss.plzen.eu. Pracoviště: Domov se zvláštním režimem "sněženka", Klatovská třída, č.p. 1892, 301 00 Plzeň 1. Informace: Lenka Telínová, +420 378 037 623;378 037 606.

HC Škoda Plzeň.

Kodýtek rozhodl a Plzeň slavila v Lize mistrů i pošesté

Setkání s hejtmanem v Plzni - Josef Bernard

Vyberte otázky, na které hejtman odpoví

FOTOGALERIE: Lidé obdivovali téměř osmdesát plastikových modelů

Nýrsko – V Domě dětí a mládeže v Nýrsku se v sobotu konal druhý ročník soutěže plastikových modelářů Memoriál malého Mišáka.

Instituce v Plzni se spojily

Plzeňský kraj - Vznikla první společná nabídka institucí neformálního vzdělávání.

Zaměstnankyně ZČU zachránily život manželů

Plzeň - Michaela Gaea Čolakovová a Marie Hejduková, zaměstnankyně NTC (Nové technologie výzkumné centrum) při Západočeské univerzitě v Plzni zachránily v pondělí život manželského páru.

Na Treffpunkt dorazí stovky umělců z Bavorska

Plzeň – V plzeňském areálu DEPO2015 začne zítra největší přehlídka bavorské kultury v České republice.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT