VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ON-LINE: Prezident skončil návštěvu kraje konferencí na zbirožském zámku

Plzeňský kraj - Prezident Miloš Zeman oficiálně ukončil svoji návštěvu Plzeňského kraje.

6.3.2015 2
SDÍLEJ:

Prezident Miloš Zeman v kulturním domě v NýřanechFoto: DENÍK/Milan Říský

16:20 - Prezident Miloš Zeman oficiálně ukončil svoji návštěvu Plzeňského kraje tiskovou konferencí na zámku ve Zbiroze. Ještě předtím však poskytl Deníku exkluzivní rozhovor, který najdete v sobotních novinách. Děkujeme za sledování našeho zpravodajství.

13:25 - Prezidentská kolona odjela z Kralovic. Poslední zastávkou bude zbirožský zámek, kde prezident poskytne Deníku exkluzivní rozhovor, který najdete v sobotním Deníku. Poté následuje tisková konference a oficiální ukončení návštěvy Plzeňského kraje.

13:21 - Setkání s obyvateli Kralovic skončilo. Až do samého konce bylo ve znamení uvolněné atmosféry. Po podpisu do kroniky prezident vracel tužku se slovy: "Pero vždy vracím", čímž publikum pobavil. Starosta zareagoval slovy: "To nemusíte, to je pro vás". Při dekorování praporu města si Miloš Zeman neodpustil rýpnutí do Domažlic a plnému sálu řekl: "V Domažlicích prapor nemají, jste lepší než Domažlice." Na samotný závěr převzal dar - hůlku, v jejíž hlavici se po odšroubování skrýval doutník. Z publika se ozvalo, že v hlavici je štamrple a prezident odpověděl: "Zatím je tam doutník."

13:17 - "Jsme příliš benevolentní vůči bláznům," reagoval Miloš Zeman na tragédii v Uherském Brodě.

13:16 - Hovořilo se také o osiřelé trati lokálky Kralovice - Mladotice, které se prezident zastal se slovy, že lokálky k venkovu patří.

13:07 - "Sakra, doprkýnka, proč by moje vyjadřování mělo být slušnější?" zeptal se prezident s úsměvem na otázku jedné z žen, která se ho zeptala, jestli by nemohl mluvit slušněji. Tleskalo se oběma.

13:00 - Miloš Zeman poděkoval kralovickým občanům za transparent, že jsou normální lidé bez červených karet.

12:55 - Prezident se při setkání s občany Kralovic neudržel a přece jen zkritizoval "plzeňské fontány". Ve srovnání s novým kralovickým koupalištěm jsou prý zbytečné. Od publika sklidil potlesk.

12:37 - Kralovický dar pro prezidenta na něj čeká hned vedle pamětní knihy města, do které se podepíše po debatě s občany. Miloš Zeman dostane černou hůl se zlatou hlavicí.

12:29 - Lidový dům je zaplněný do posledního místa. Na příjezd prezidenta zde čekají dvě stovky lidí, další jsou venku u vchodu.

12:20 - Prezident dorazil ke kralovické radnici s pětiminutovým zpožděním. Uvítal ho starosta Rudolf Salfický, dívky v místních krojích nabídly hlavě státu škvarkové placky. "Ochutnám, ale držím dietu. Podívejte se na mne," ukázal prezident názorně, že nedopne sako. "Jsou výborné," dodal. Po setkání se zastupiteli města bude následovat setkání s obyvateli v Lidovém domě.

11:49 - Jednou z otázek publika v Nýřanech bylo také to, zda si prezident nedělá návštěvami měst pouze předvolební kampaň. Zeman odpověděl, že kdyby si dělal předvolební kampaň, říkal by lidem "Volte mě". "Ale to nikde ve městech neříkám," dodal. Lidé komentovali i osobu prezidenta samotného. "Prezident na mne udělal dobrý dojem. Pochybuji ale, že všechno, co řekl, bude realizováno," uvedla jedna z fanynek. Při odjezdu na Miloše Zemana čekal sběratel podpisů Miroslav Bláha. "Miloš Zeman je první politik, jehož podpis se mi podařilo ulovit," řekl sběratel s tím, že má podpisy stovek osobností od herců až po sportovce.

11:32 - Prezident Miloš Zeman si rýpl do bývalého premiéra Jiřího Paroubka, kdy řekl, že on sám výraz "obyčejný občan" nepoužívá. Takový výraz podle halvy státu říkají jen papaláši a Miloš Zeman používá "normální občan". Po besedě s občany se ještě podepsal do pamětní knihy a dekoroval prapor obce. Obdržel také dar od starosty a od dětí z místní školky. Prezident nyní míří do Kralovic.

11:04 - První otázka z publika padla od diváka z Rokycanska a týkala se pobytu amerických vojsk na území České republiky. Prezident odpověděl, že je proti trvalému pobytu jakýchkoliv cizích vojsk, a že trvalý pobyt by u nás měla mít pouze armáda České republiky. Dalším dotazem bylo zaměstnávání mladých lidí bez praxe. Podle slov prezidenta se chystají daňové úlevy po dobu jednoho roku pro firmy, které takové lidi přijmou. Lidé by tak mohli získat praxi a firma by po roce již věděla, zda je pro ní zaměstnanec přínosem. Padl také dotaz na názor prezidenta na proplácení prvních tří dnů nemocenské.

10:55 - Prezident již beseduj s občany. Místní kulturní dům je zcela zaplněný, další lidé stále přicházejí. Starosta na počátku setkání připomněl, že jde o první návštěvu prezidenta v porevoluční historii města.

10:32 - Zatímco prezident jedná s představiteli města za zavřenými dveřmi, v sálu místního kulturního domu na něj již čekají občané Nýřan. Na besedu s nimi by měla hlava státu dorazit v 10:50.

10:18 - Prezidenta přivítal před policejní stanicí v Nýřanech starosta Jiří Davídek. "Být zvolen sedmkrát starostou je úctyhodný výkon, musím vám poblahopřát," chválil Miloš Zeman starostu. Příjezdu prezidenta přihlížely desítky lidí.

10:09 - V Nýřanech prezident nepřijede na radnici, ale před budovu místní policie. Na radnici totiž nemají výtah.

10:00 - Nýřany čeká dnes premiéra. Miloš Zeman bude totiž prvním porevolučním prezidentem, který do města zavítá. "Já osobně jsem se třikrát sešel s Václavem Havlem, ale to bylo na Pražském hradě, když se konala velká setkání. Václav Klaus tady u nás byl ještě jako premiér na sjezdu ODS v kulturním domě a myslím, že jako premiér nás někdy navštívil i Miloš Zeman. Ale nikdy to nebylo oficiální," řekl starosta Nýřan Jiří Davídek.

Vítáme vás u posledního dne prezidentské návštěvy v Plzeňském kraji a u on-line zpravodajství z této události. Prezident v pátek navštíví pouze Nýřany a Kralovice. Závěrem své návštěvy ještě poskytne na zámku ve Zbiroze Deníku exkluzivní rozhovor.

Páteční program prezidenstkého páru

Prezident Miloš Zeman

10:25 - 10:45 Nýřany, budova Policie ČR – setkání s představiteli města

10:50 - 11:25 Nýřany, kulturní dům – setkání s občany

12:15 - 12:30 Kralovice, radnice – setkání s představiteli města

12:35 - 13:15 Kralovice, Lidový dům – setkání s občany

15:00 Zbiroh, zámek - exkluzivní rozhovor po Deník

15:30 Zbiroh, zámek - tisková konference, ukončení návštěvy

První dáma Ivana Zemanová

11:10-12:00 Terešov, návštěva výchovného ústavu

12:00 konec návštěvy, odjezd do Prahy

Autor: Redakce

6.3.2015 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 18 000 Kč Montážní dělníci mechanických zařízení montážní dělníci mechanických zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: Místo výkonu: Chotěšov. Jedná se o pásovou výrobu v elektrotechnickém průmyslu a automobilovém průmyslu. Výhodou průkaz VZV. Možnost ubytování týdenní zálohy., Telefonický kontakt po-pá 8:00 - 19:00.. Pracoviště: Awa europe se, chotěšov (md), Dobřanská, č.p. 629, 332 14 Chotěšov. Informace: Viktor Pavluv, +420 608 114 498. Výroba - Výroba Montážní dělník 18 000 Kč Montážní dělníci výrobků a zařízení Montážní dělníci montující mechanická zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místa výkonu práce:, Daikin Industries CZ s.r.o., U Nové Hospody 1, 301 00 Plzeň, Panasonic AVC Networks s.r.o., U Panasoniku 1068/1, 301 00 Plzeň, Valeo Compressor Europe s.r.o., Central trade Park D1 1571, 396 01 Humpolec, , Kontakt: Konopíková Lenka, tel.: 800 128 128 (Po - Pá 8:00 - 19:00), e-mail: nabor@awaglobal.cz; Osobní schůzka po telefonické domluvě., Jedná se o pásovou výrobu v elektrotechnickém a automobilovém průmyslu. Průkaz VZV výhodou., Nabízíme: možnost ubytování, týdenní zálohy.. Pracoviště: Awa europe se, Kalikova, č.p. 298, 301 00 Plzeň 1. Informace: Lenka Konopíková, +420 800 128 128(po-pá8:00-19:00). Výroba - Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení 13 000 Kč Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení jinde neuvedená Obsluha ostatních stacionárních strojů a zařízení. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 13500 kč. Volných pracovních míst: 9. Poznámka: místo výkonu práce: Kaznějov, vítaná znalost ruského jazyka, První kontakt: e-mailem, telefonicky v po - pá mezi 9:00 a 14:00 (sídlo agentury je v Praze). Pracoviště: Česko evropská agentura s.r.o. - kaznějov, Drahotínská, č.p. 411, 331 51 Kaznějov. Informace: Martin Jiránek, +420 603 570 894. Výroba - Výroba Montážní dělník 17 100 Kč Montážní dělníci výrobků z textilu a kůže montážní dělníci výrobků z textilu a kůže. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17100 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 48. Poznámka: Místo výkonu práce: Úherce, - montáž sedaček na lince, - vhodné pro fyzicky zdatné uchazeče bez zdravotního omezení , - bonusové složky mzdy 5.000,- Kč , - práce ve stabilní společnosti , - čisté a moderní prostředí , Zaměstnanecké výhody:, ubytování zdarma, doprava do zaměstnání zdarma, obědy a večeře zdarma. Pracoviště: Danč personální servis s.r.o. - faurecia plzeň s.r.o., úherce, Logistická, č.p. 153, 330 23 Nýřany. Informace: Marian Danč, +420 377 444 111.

Bez povolení převážel přepravce zábavní pyrotechniku, která měla skončit na tržnicích na západě Čech.
3

VIDEO: Čtvrt tuny zábavní pyrotechniky mířilo i na Svatou Kateřinu

Nálezy při demolici hotelu Otava v Sušici.
19

PODÍVEJTE SE: Zbourali hotel Otava a našli poklad

Týden obřích slev začíná. Nenechte se však napálit

Předvánoční nákupní horečka startuje. Prvním „výkopem“ jsou slevové akce spojené s tzv. Černým pátkem. Neřiďte se procenty, ale výslednou cenou, radí odborníci.

PODÍVEJTE SE: Mansfeld znovu dobyl Plzeň

Plzeň - Rekonstrukci bitvy, v níž v listopadu 1618 dobyl město generál Mansfeld, vojevůdce ve službách českých stavů, zažila o víkendu Plzeň. 

Hejtman ocenil statečné

Plzeň – Šest osobností převzalo v předvečer 17. listopadu od hejtmana Josefa Bernarda (ČSSD) v Měšťanské besedě plakety Jana Palacha za odvážné občanské postoje.

FOTO: Žirafáci Lex, Bořek a Jiřík se zimy nebojí

Plzeň – V létě si pochutnávají na zeleném, v zimě musí vzít za vděk sušenou vojtěškou, jablky a nastřádanými větvemi s okusem.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT