Sportovním klubům, které tu předvádějí na 54 stanovištích to nejlepší ze své činnosti a nechávají zájemce vzít do ruky raketu, pádlo, florbalovou hokejku či golfovou hůl, dokonce přibývají členové. Lidé mají zájem hlavně o jezdecké, bojové a střelecké sporty. Ale třeba i o golf.

„Dej pořádnou švestku, do výšky! Když protrhneš tu síť, máš u mě stovku na zmrzlinu," povzbuzuje kluka u golfové hole jeden z trenérů.

„Dokonce jsme museli nechat přidělat medaile," říká šéfka odboru propagace a marketingu magistrátu Jana Komišová. Děti tu totiž plní různé discipliny a za určitý počet dostanou medaili. Vybojovalo je už 6500 dětí do 15 let.

Zájem je i o ranní cvičení s lektory pohybového studia J&A. Cvičí se zdarma a denně si přichází protáhnout tělo kolem 70 lidí. Zítra 
v 9 hodin se přidá ještě boxerský trénink radního pro sport a bývalého extraligového hokejisty Michala Dvořáka (OPAT). Připouští, že takový zájem o park nečekal. „Nadchlo mě to, je to velký úspěch," řekl Dvořák. Na otázku, zda se v Plzni objeví také některý český medailista z Ria, odpověděl, že možná. „Jsem v telefonním kontaktu se dvěma medailisty," dodal Dvořák.

Do olympijského parku však ve čtvrtek večer zavítá tenistka Andrea Hlaváčková, která sice nezískala žádný cenný kov, ale atmosféru v Riu si zažila na vlastní kůži.

Plzeňský park ukončí v neděli brazilská party s tanečnicemi a lektory samby. Plzeň také naposledy přepne na vysílání z Rio de Janeira a promítne závěrečný olympijský ceremoniál.

Rozpočet plzeňského parku je 7,2 milionů Kč. Milionem korun přispěl Plzeňský kraj a Český olympijský výbor, zbytek zaplatilo město.