Dovolenou si totiž kvůli sportovní události roku bere málokdo. Vše důležité se totiž kvůli časovému posunu děje až ve večerních a nočních hodinách. „Letos ani nemá cenu si brát dovolenou, co bych doma celý den dělal?“ uvedl Plzeňan Vladimír Růžek. Jak ale dodal, vyměnil si službu s kolegou, aby viděl první zápas hokejové reprezentace ve čtvrtek v šest ráno.

Co však mají dělat sportovní nadšenci, kteří musí do práce na noční? Záleží na benevolenci zaměstnavatele. „V centrálním operačním středisku máme sice televizi, ale většinou je vypnutá. Pokud se v noci nic neděje, můžou se zaměstnanci dívat na olympiádu i v práci,“ uvedl generální ředitel Plzeňské teplárenské Tomáš Drápela.

Podobně to mají i hasiči. „Záleží na nich samotných, zda budou při nočním čekání na zásah sledovat dění ve Vancouveru, nebo se prospí,“ vysvětlila mluvčí krajských hasičů Alena Marešová.

Na mnoha místech však nejsou televize nebo počítač povoleny, pak záleží na domluvě mezi zaměstnanci. „Pokud vím, vyměňovali si u nás chlapi mezi sebou směny a na noční chodí ti, co jsou vůči sportu poměrně chladní,“ doplnil například mluvčí ČEZ Martin Sobotka.

Větší zájem o volno možná přijde až s případným postupem českých hokejistů do bojů o medaile.