„V pondělí a úterý klesnou teploty na 20–24 stupňů Celsia, ale od poloviny týdne se bude znovu oteplovat,“ uvedla Petra Opatrná z Hydrometeorologického ústavu Plzeň. Dodala, že ve druhé polovině týdne už by teploty měly znovu dosahovat tropické třicítky. Noční teploty až do konce příštího týdne neklesnou pod třináct stupňů.

Během těchto horkých dní je nutné dodržovat zejména pitný režim. „Studené a ledové nápoje nejsou vhodné, bývají z nich v lepším případě virózy a chrapot, v tom horším pak i angíny,“ vysvětluje lékař David Härtel. Vhodnými nápoji však není ani pivo nebo čaj, jsou totiž močopudné a člověka spíše odvodní. „Sice vypijete litr piva, ale pak vyčuráte mnohem víc,“ varuje lékař.

Velká horka a dusné počasí není nebezpečné pouze pro starší a nemocné lidi. „Je to velká zátěž i pro zdravého člověka,“ míní Härtel. Mluvčí krajské záchranky Lenka Ptáčková dodává, že už nyní zaznamenali častější výjezdy ke kolabujícím lidem. „Větší nárůst je ale každoročně až tak po týdnu veder v kuse,“ doplnila Ptáčková.