„Rodiče byli tělocvikáři a já v tělocvičně vlastně vyrostla. Od sedmnácti let dělám cvičitelku,“ svěřila se Deníku, který se na akci pořádané už podruhé Městským obvodem Plzeň 3 podílel.

Ocenění spojené s pětitisícovým šekem a dalšími odměnami získala za své dlouholeté působení v TJ Slavoj Plzeň, ve kterém v současnosti vede cvičení starších žen. „Chodí mezi nás i jednadevadesátiletá paní, ale také osmatřicetiletá. Za žádnou cenu nechce mezi mladší,“ usmívá se Hana Kučerová, která spolu s manželem vychovala dceru a syna a pracovala jako účetní.

„Mám čtyři vnoučata a dvě pravnoučata. Se čtyřletou pravnučkou chodím na cvičení předškolních dětí. A pokud mi zdraví dovolí, svých aktivit se nevzdám. Vlastně mne drží při životě, “ říká seniorka, která se také jako rozhodčí či organizátorka účastní všech městských a krajských akcí pořádaných Asociací sportu pro všechny. Je také držitelkou Zlaté medaile dr. M. Tyrše.

Mrzí ji ale, že mnoho dětí v současnosti nemá o cvičení velký zájem. „Většinou je nutí rodiče, kteří z nich někdy chtějí mít špičkové sportovce. Kdysi měly děti zájem větší. Sport je ale hlavně o radosti a chuti, “ tvrdí Hana Kučerová, kterou vítězství velice překvapilo.

Druhé a třetí místo v soutěži získali senioři, kteří se věnují sportu. Obsadili je se stejným počtem bodů devětasedmdesátiletá Jindra Knaislová, která se je náčelnicí TJ Union a působí jako cvičitelka rodičů s dětmi a předškoláků, a šestaosmdesátiletý Josef Bláha. Ten pracuje několik desetiletí v SK Radbuza a zaměřuje se na organizování a propagaci plavání.

Čtvrté místo z osmnácti nominovaných seniorů patří aktivnímu cvičiteli předškolních dětí a žáků čtyřiasedmdesátiletému Miroslavu Hájkovi.

Mezi nominovanými byla i stotříletá Marie Sozanská, nejstraší občanka obvodu, která je velkou fanynkou plzeňského hokeje.