"Je tu strašný binec. Nechápu, jak může někdo vyhodit staré věci, které už nepotřebuje, jen tak na ulici. Stahují se sem teď kvůli tomu bezdomovci," stěžoval si jeden z obyvatelů ulice U Světovaru. "Odpadky lítají vzduchem po celé ulici, vypadá to tu příšerně, jako na skládce," dodal další soused.

Podle vedení druhého plzeňského obvodu zanechal bývalý nájemce staré věci na ulici poté, co jej vlastník nemovitosti z bytu vystěhoval. Obvod o věci věděl od prvního dne a několik dní čekal, zda si bývalý nájemce pro věci přijede. K tomu však nedošlo. Starý nábytek a veškeré odpadky z ulice tak včera odvezli pracovníci městské společnosti Čistá Plzeň, která podobné případy řeší dnes a denně.

Prostory kolem nákupního centra U Gery
Na Severním předměstí likvidovali deratizéři hlodavce u nákupních center

"I když je založení černé skládky přestupek, který je možné pokutovat až do výše 50.000 korun, jsou tyto úklidy pro naši společnost na denním pořádku. Každý den jsou uklízeny černé skládky v řádu desítek případů. Tyto úklidy jsou financovány městem Plzeň a každoročně jsou na ně vynakládány prostředky v řádech milionů korun," uvedl za Čistou Plzeň ředitel společnosti Otakar Horák.