Třetí městský obvod a Doubravka povládnou s ANO a v čele budou mít starosty z tohoto hnutí, Lochotín a Slovany poslaly ANO do opozice a budou mít starosty z ODS.

Na Lochotíně vyhrálo ANO, ale koalici tu vytvořila ODS, ČSSD, TOP 09 a Pro Plzeň. Budou mít 14 hlasů ve 27členném zastupitelstvu. „Koalici jsme postavili tak, že ODS má starostu, místostarostové jsou za ČSSD, TOP 09, Pro Plzeň a uvolněný předseda finančního výboru je za KDU-ČSL,“ uvedla Helena Řežábová, který má obsadit post starostky.

Martin Baxa (ODS).
Plzeň povede Martin Baxa. ODS a ANO do koalice přibraly ještě TOP 09 a ČSSD

Slovany budou mít i v příštích čtyřech letech v čele Lumíra Aschenbrennera (ODS), který tu začíná už své šesté volební období a je také senátorem. Do koalice s vítěznou ODS patří ještě ČSSD, TOP 09 a KDU-ČSL. Místostarosty budou za sociální demokracii Roman Andrlík a za TOP 09 Jan Fluxa. Novou místostarostkou pak má být Eva Trůková (ODS).

Starostou centrálního plzeňského obvodu se má stát David Procházka z ANO. V tamní koalici se spojilo ANO s ODS, TOP 09 a KDU-ČSL a ve 33členném zastupitelstvu obsadí 21 míst. Místostarosty budou Petr Baloun z ODS, Ondřej Ženíšek z TOP 09 a Stanislav Šec z KDU-ČSL.

Doubravka staví do čela obvodu starostu Tomáše Soukupa z vítězného ANO, místostarostou tu zůstane Zdeněk Mádr (ODS). V koalici bude s ANO a ČSSD také TOP 09. „ANO má starostu, my pak většinu v sedmičlenné radě,“ doplnil Zdeněk Mádr.

Ilustrační foto.
Vesnické hospody zavírají. Hledají se noví nájemci