Přispět na vybavení zdravotnického střediska Itibo v Keni už je možné například i v přeštické prodejně autodílů ADV a dalších pobočkách v Domažlicích, Horšovském Týně nebo Kdyni. S autolékárničkami chodí dokonce i děti do školy. Ke sbírce se totiž přidala například i 26. základní škola v Plzni.

Přispěl už třeba 11letý Ondřej Foist ze 6. B. Zatím prý v rodině dostal jednu, ovšem slíbené má ještě čtyři. Vyřazenou lékárničku od tatínka přinesli i jeho spolužáci Tomáš Tolar a Dominika Pelešková. „Přijde mi to jako dobrý nápad, že se to ještě využije,“ svěřila se Dominika. „S nápadem zapojit se do sbírky prý přišel jejich učitel zeměpisu Ludvík Křížek. „Pracuje pro nadaci ADRA, která sbírku organizuje,“ vysvětlila zástupkyně ředitelky Helena Faitová.

Lidé nosí staré lékárničky celkem hojně i do ADV. „Přidali jsme se minulý týden a už se jich nám tu sešla tak stovka,“ řekl majitel prodejen s autodíly Petr Vajchart.

Část materiálu ze starých lékárniček hodlá ADRA využít ve zdravotnickém zařízení Itibo v africké Keni. Řada lidí si totiž pořídila zcela novou kompletní sadu a chirurgickými rukavicemi s obvazovým materiálem, kterým ještě neskončila doba použitelnosti, může právě tady významně pomoci. Přispět je možné až do konce února.

„Do sbírky se mohou zapojit i další organizace, a před koncem měsíce zdravotnický materiál na sběrná místa přinést. Oslovil jsem například i Plzeňské městské dopravní podniky, které měly starých lékárniček velké množství. Nevím teď přesně kolik, ale přes dvě stě nám jich dali,“ konstatoval vedoucí dobrovolnického centra ADRA v Plzni Stanislav Valenta.