Hlavní část fanoušků natěšených na duel s Viktorií Plzeň dorazila ve čtyřech autobusech k Doosan Areně krátce po třinácté hodině. Srbové se poté po vlastní ose vydali v poklidu do centra města.

Jak jsme zjistili přímo na místě, nejvíce se těší na to, až ochutnají plzeňské pivo, které si chtějí dovézt i domů.

"Část fanoušků vyrazila do místních restaurací. Celou situaci pečlivě monitorujeme, zatím jsme nezaznamenali žádný incident," sdělila krátce po příjezdu policejní mluvčí.

Na půl osmou večer si příznivci Vojvodiny naplánovali pochod, který povede z náměstí až do Doosan Areny. Cestou je budou doprovázet policisté.

Na bezpečnost nejen v okolí stadionu nyní dohlíží pořádkové jednotky a dopravní policie, nasazen je také antikonflikní tým. Nechybí ani policisté se služebními psy a koňmi.

"Situaci a chování nejen fanoušků obou týmů budeme monitorovat jednak v bezprostřední blízkosti sportovní arény, v centru města ale i přilehlých městských částech. Pod dohledem policistů budou samozřejmě i všechny příjezdové cesty do Plzně," upřesnila ve středu policejní manévry Štefflová.

Do Plzně dorazilo hned několik set srbských fanoušků. Podle dosavadních informací přijeli především autobusy a individuální automobilovou dopravou.