Zásilka, která urazí přes 2100 km, obsahuje 120 sudů piva, 5 výčepů a unikátní sérii olympijských sklenic pro českou hospodu. Pilsner Urquell reprezentoval Českou republiku již na šesti olympiádách. Celkem se jím připíjelo na 38 našich olympijských medailových úspěchů, z toho na 12 zlatých.

Na nádvoří plzeňského pivovaru se sešli držitelé zlatých olympijských medailí Kateřina Neumannová, Jaroslav Špaček a Martin Doktor, aby si spolu s Václavem Berkou, starším obchodním sládkem Plzeňského Prazdroje, připili na zdar české výpravy při nadcházejících zimních olympijských hrách a odeslali pivo Pilsner Urquell určené právě pro Soči. Zmínění aktéři podepsali symbolický zlatý sud, který bude naražen v den otevření Českého olympijského domu, a zkontrolovali, zda zásilka obsahuje vše potřebné.

„Naložili jsme 120 sudů piva, 5 výčepů s potřebným zařízením a unikátní sérii olympijských sklenic pro českou hospodu v Českém olympijském domě v Soči. Pivo a veškeré příslušenství odvezl kamion se speciálním označením, aby byl na první pohled jasný účel a cíl zásilky, která nakonec urazí přes 2 100 kilometrů," říká Jan Kovář, národní manažer sportovního sponzoringu Plzeňského Prazdroje.

Pivo Pilsner Urquell je hrdým partnerem Českého olympijského týmu od roku 2002. „Pilsner Urquell bude reprezentovat Českou republiku již na sedmých olympijských hrách. V Salt Lake City (2002), Aténách (2004), Turíně (2006), Pekingu (2008), Vancouveru (2010) a Londýně (2012) ocenili návštěvníci her z celého světa umění plzeňských sládků „vysokým bodovým ohodnocením", což dokládá i několik set hl našeho piva, které se tam během her vypily," komentuje sportovní terminologií reprezentaci Pilsner Urquell na olympijských hrách Václav Berka, starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje, a uzavírá: „Věřím, že vypravení z rukou zlatých olympioniků přinese i letos českým sportovcům štěstí a budeme si moci v duchu motta „zlato na zlato" připít zlatým ležákem z Plzně na zlaté úspěchy v Soči."