Chumelenice, zapadané silnice i uprostřed města a lidé brodící se sněhem na chodnících. Sobotní ráno v Plzni připomínalo spíše pohled do horské vesničky. Největší radost měly děti, které okamžitě vytáhly boby a sáňky, o poznání méně šťastnější byli řidiči.

Nejkritičtější bylo dopoledne – kolem desáté hodiny, kdy silnice pokrýval vyježděný sníh. „Nedalo se vůbec brzdit, dvakrát jsem vjela do křižovatky na červenou. Naštěstí všichni jezdili krokem," popsala své zážitky řidička Alena z Plzně. Dodala, že kdyby nemusela odvážet děti na prázdniny k babičce, vůbec by nevyjela. Situace se trochu zlepšila v poledne, kdy už byly hlavní plzeňské ulice protažené a prosolené.

Problémy přiznaly i plzeňské dopravní podniky. „Největší zpoždění nabraly autobusy č. 30, v kopci v Malostranské ulici a také na Rolnickém náměstí v Lobzích," prohlásil dispečer Jaroslav Sochor. Jeden autobus po desáté hodině dokonce v kopci směrem do Částkovy ulice uvízl a spoje nabraly dvacetiminutové zpoždění. O deset minut déle museli cestující čekat i na trolejbus č. 13 jezdící mezi Lobzy a Černicemi. „Tramvají se sněhová nadílka nijak nedotkla," doplnil Sochor. Po jedné hodině odpoledne už se zpoždění autobusů podle něj pohybovalo jen kolem pěti minut.