Soutěžilo 20 školních posádek na sprintové trati 200 m. Posádku velké dračí lodě tvoří 20 pádlujících a jeden bubeník. Plzeňský oddíl dračích lodí Pilsner Dragons pak zajišťuje lodě, pádla a kormidelníky.

Závody dračích lodí na Borské přehradě | Video: Deník/Petr Eret

Dračí lodě jsou kolektivním sportem, s více jak 2000 let starou tradicí. V České republice se datuje vznik dragonboatingu na rok 1997, kdy byl založen první český oddíl, Pražský klub dračích lodí. Dnes se jezdí na dvou typech lodí: velká dračí loď = 20 pádlujících, kormidelník, bubeník, malá dračí loď = 10 pádlujících, kormidelník, bubeník. Pádlování na dračí lodi je především kolektivním vodním sportem zvyšujícím kondici a sílu. Základem tohoto sportu je vybudování dobře spolupracujícího týmu z různých jedinců a osobností.

Cílem projektu „Dračí lodě školám“  je představení dračích lodí žákům ZŠ a SŠ a účast školních posádek na závodech pořádaných v rámci již existujících závodů a pohárů. Vítězové postupových závodů nebo vybrané posádky se mohou účastnit i celorepublikového mistrovství na malých dračích lodích.