Několik desítek účastníků, převážně žen a dětí z Ukrajiny, ale i Plzeňanů se v silném větru pokusilo zapálit svíčky a sestavit je do obrazce znázorňujícího loď. Zazpíval ukrajinský dětský sbor a pak se zájemci mohli přesunout na projekci filmu Dům z třísek do Univerzitní kavárny Družba, kde následovala debata o aktuální situaci dětí na Ukrajině i v Česku. Na organizaci akce se podílely Paměť národa Plzeňský kraj a plzeňská pobočka Člověka v tísni spolu s festivalem Jeden svět Plzeň.

V mázhauzu plzeňské radnice je k vidění výstava o plzeňském rodákovi, muži mnoha talentů, Miroslavu Horníčkovi nazvaná Tady jsem se narodil.  Připomíná, že v únoru uplynulo 20 let od Horníčkova úmrtí a v listopadu to bude 105 let od jeho narození.
Tady jsem se narodil. Výstava připomíná plzeňského rodáka Miroslav Horníčka

Festival Jeden svět v Plzni přinese řadu akcí. Středeční setkání v centru Plzně bylo první z nich. V dalším týdnu proběhne debata se studenty z Čech i zahraničí o ceně bezpečí v kontextu migrace. Přesně týden před začátkem festivalu (22. - 26. 3.) bude možné se naladit na filmové zážitky projekcí snímku Buď můj hlas a následnou debatou.