Stovky lidí přihlížely tanečníkům, jak se za zvuků dixielandové hudby vydávají i s muzikanty od katedrály svatého Bartoloměje směrem do Riegrovy ulice a sadového okruhu k Měšťanské besedě. Právě v Besedě se v sobotu vystřídaly tři dixielandové kapely. Program pokračoval i v neděli odpoledne u Formanky v Plzeňském Prazdroji; festival bude oficiálně zakončen dnes večer v Riegrově ulici u StoryCafe.

Dixieland, tedy styl jazzové hudby, který vznikl počátkem dvacátého století a jeho rodištěm je New Orleans, si přijeli poslechnout lidé nejen z celého kraje, ale i ze samotného středu Německa.

„S mým manželem, bratrem a našimi přáteli jsme se do Plzně vypravili až z Durynska, z města Eisenach. Jeli jsme sem jen kvůli tomuto překrásnému festivalu, jazz milujeme. Po koncertě máme v plánu ochutnat vyhlášené plzeňské pivo, na cestu zpět se vydáme v neděli večer,“ uvedla Cornelia Boelter z Eisenachu.

Podle produkčního festivalu se tradiční průvod vydařil. „Během tří uplynulých ročníků se v Plzni vystřídali Holanďané, Lotyši, Poláci nebo Maďaři. Letos zde máme dvě německé kapely. Ambice je taková, abychom v Plzni hostili zajímavá jména, třeba i z Ameriky. Je to veselá muzika, která vzbuzuje veselou náladu; všechny ročníky byly super. Pamatuji si, že loni bylo velké horko, tak bylo v ulicích méně lidí. Dnes je počasí přece jen příjemnější,“ zhodnotil akci Jindřich Jindřich.

V Měšťanské besedě zahrála v sobotu skupina Humpolecký dixieland, po které vystoupila dixielandová kapela z Plzně The Dixie Hot Licks a následně němečtí Old Time Memory Jazzband. Na Formance se v neděli představil domácí orchestr Pilsner Jazz Band, na něj navázali „lamači srdcí“ kapela z německého Würzburgu s názvem Dixie Heartbreakers.

„Festivalový dozvuk je naplánován na pondělí v Riegrově ulici u StoryCafe, kde se od 19 hodin uskuteční jam session.“ konstatoval dále Jindřich. „Rozhodně počítáme i s dalším ročníkem festivalu. Uskutečnit by se měl ve stejném termínu,“ dodal.

Ilustrační foto.
Zatím průměr, hlásí kempy