„S letními slevami jsme tento rok začali hodně brzy. Bylo to kvůli tomu, že se vyprodávalo zboží firmy, která končí. Začali jsme na slevě padesát procent, už tehdy byl o zboží velký zájem. Teď už lze některé výrobky koupit levněji až o devadesát procent,“ říká majitelka obchodu s pánským, dámským a dětským textilem v Husově ulici.

Laciněji své zboží prodávají menší obchody i supermarkety. „Připravili jsme různé akční nabídky, které potrvají v průběhu celého léta. Velmi oblíbené jsou nejen procentní slevy, ale i nabídky typu 2 za cenu jednoho,“ uvedla tisková mluvčí jednoho z obchodních řetězců působících v Plzni Eva Karasová. Slevy tu podle jejích slov dosahují až pětasedmdesát procent a týkají se jak oblečení, tak sezónního zboží.

„Z oděvů je největší zájem otrička, šortky, tílka a plavky a to jak v pánském, dámském tak dětském oblečení. Ze sezónního zboží jde nejvíce na odbyt zahradní nábytek a nářadí, například křovinořezy a sekačky, grily, kempingové vybavení (stany, spacáky), kufry, venkovní hračky, bazény a bazénové příslušenství a sportovní letní potřeby,“ vyjmenovává Karasová.

Až o polovinu levněji si v těchto dnech pořídíte zboží ve skate shopu ve Františkánské ulici. „Slevy platí na všechno zboží. Začali jsme s nimi před dvěma dny a už je to znát. Lidí chodí více. Slevy platí do vyprodání zásob,“ sděluje vedoucí prodejny Eva Šmahelová. Největší zájem je podle ní o letní oblečení, jako jsou plavky, tílka nebo letní šaty.

Prodavačky teď mají o práci postaráno. „Lidi se na levné zboží vrhají jako blázni. Je to občas hodně divoké. Když slevy nejsou, tak jich zdaleka tolik nechodí,“ říká prodavačka jednoho z obchodů se sportovním zbožím.

Levněji teď ale není pouze v prodejnách s oblečením. Laciněji teď získáte například i šperky nebo brýle v optiku.

Ne všude, kde teď visí cedule

upozorňující na slevu, se ale jedná o sezónní výprodeje. „Prodejna končí, stěhuje se do jiných prostor. Máme tu teď totální výprodej,“ říká prodavačka z obchodu s obuví v ulici B. Smetany.

„Na letní slevy čekám netrpělivě každý rok. Letos už jsem si pořídila triko a letní šaty. Sleva byla šedesát procent, takže docela dobrý,“ říká Plzeňanka Martina Klasová.