„Šest týdnů tudy jezdí i náklaďáky, které mají jinou objízdnou trasu," zlobila se starostka Tatiné Helena Dobrá.

Řidiči náklaďáků by měli jezdit vyznačenou trasou po silničním tahu na Karlovy Vary do Úněšova, odkud se přes Zahrádku a Dolní Bělou napojí na silnici II/205. Jenomže spousta šoférů si cestu zkracuje po silnici přes Kokořov, Stýskaly, Žilov a Tatinou. „Problém je v tom, že tam chybí zákazová značka pro vozidla nad 3,5 tuny," vysvětlil Lukáš Václavík z krajské Správy a údržby silnic s tím, že objížďka přes zmíněné vesnice je pro auta do 3,5 tun.
Václavík slíbil v brzké době nápravu. „Do poloviny května zákazové značky osadíme," uvedl s tím, že žádost v současnosti leží na odboru dopravy Městského úřadu v Nýřanech.

Starostka Tatiné doufá, že Správa a údržba silnic (SÚS) zničenou silnici opraví. „Neustále nám to slibují, ale nic se neděje," řekla Dobrá.

Václavík přiznal, že stav silnic, po nichž musejí auta kvůli objížďce, není ideální. SÚS prý při sestavování rozpočtu na průtah Nekmířem myslela i na rekonstrukci objízdných tras. „Vytypujeme nejhorší úseky a ty se budeme snažit opravit," tvrdí.

Jak velká částka půjde na rekonstrukci objížděk, odmítl Václavík prozradit. Uvedl pouze, že peníze poputují z krajského rozpočtu. „Evropská unie na opravy objízdných tras peníze neposkytuje," dodal Václavík.