Související články najdete v pravém sloupci.

„O tom, že pochod projde Solní ulicí kolem naší optiky, jsem se dozvěděla před chvílí, takže teď přemýšlíme, jak výlohu zabezpečíme, aby nám ji nerozbili. Určitě ji musíme nějak zajistit,“ řekla majitelka obchodu s brýlemi Ludmila Jíchová.

Majitelé zlatnictví a hodinářství v Solní zase doufají, že postačí zatáhnout přes výklad bytelné rolety. Květinářky, které prodávají v téže ulici, odklidí zboží, které je vystaveno před obchodem na chodníku. Knihkupectví zase možná zavře o hodinu dřív. Prodavači z obchůdků v centru Plaza spoléhají na policisty. „Nijak se na pochod radikálů nepřipravujeme. Doufáme, že nic takového nebudeme potřebovat, spoléháme, že policie situaci zvládne,“ řekla prodavačka z trafiky.

Strážníci ve čtvrtek obcházeli domy v okolí plánované trasy pochodu a roznášeli informační letáčky. „Dávali je lidem do schránek a odnesli je i do obchodů. Letáčky informují o pochodu a doporučují opatření pro zajištění bezpečnosti lidí,“ řekl radní pro bezpečnost Karel Paleček.

Pochod extremistů má začít u obchodního centra Plaza. Protože se tam ale pohybuje mnoho lidí i vozidel a parkoviště bývá plné, pokusili se zástupci policie a města vyjednat s vedením radikálů změnu místa. Extremisté s tím ale nesouhlasili a sejdou se ve 13 hodin u Plazy.