Sice už opravovaným úsekem projedete, ale k tomu musíte znát dobře ulice v Plzni. Do Kollárovy se totiž dostanete pouze z Karlovy ulice, Kotkova je stále kvůli pracím uzavřena. Právě tato omezení už déle než deset měsíců komplikují život místním podnikatelům.

„Často nám volají lidé a ptají se, jestli už se dá Kollárkou projet a jestli lze v blízkosti obchodu zaparkovat. Jelikož k nám chodí kupovat nábytek, je to nutnost,“ řekla vedoucí prodejny s nábytkem Pavlína Krýslová. Také dodala, že kvůli zdlouhavé rekonstrukci přišla její prodejna o mnoho zákazníků. A jen doufá, že se po dokončení všech prací zase navrátí zpět.

Potíže má i vedoucí fitness prodejny Tomáš Lepič. Nikoliv s chybějícími zákazníky, ale s parkováním. „Už šest měsíců si platím vyhrazené parkoviště pro zákazníky naší prodejny. Paradoxem je, že není vyznačené a stále na něm stojí jiná auta. Poplatky už ale půl roku platit musím. Vyhodil jsem tak dvanáct tisíc korun,“ řekl Lepič.

Prvním termínem, kdy měla být stavba dokončena, byl třicátý listopad 2010. Následně plzeňská radnice na svém webu informovala, že konec rekonstrukce posouvá na konec loňského roku. „Stavba měla být podle smlouvy dokončena do 31. prosince, ale kvůli mrazu byly od šestého prosince práce pozastaveny. Firma, která stavbu prováděla, proto požádala o prodloužení termínu do třicátého dubna 2011,“ uvedla mluvčí plzeňského magistrátu Zdeňka Kubalová.

V úseku od Tovární po Kotkovu ulici se opravovala kanalizace a povrch komunikace. Celková cena rekonstrukce se vyšplhala na devatenáct milionů bez DPH a plně ji hradí město.