Na jeho budoucí využití mají totiž obyvatelé obce o 335 obyvatelích rozdílné názory. Někteří kolem něj chtějí i nadále pořádat společenské akce, jiní jsou pro jeho komerční pronajmutí, čímž by se zvýšil příjem do obecního rozpočtu.

„Rybník jsme dostali před deseti lety po rybářích, kteří v něm chovali kapry a moc se o něj nestarali. Jeho okolí bylo tehdy dost zanedbané, místem se nedalo projít a celý rybník byl zarostlý. Místní spolek ale okolí zkulturnil, udělal tu naučnou stezku a postavil pergolu s lavičkami, kde se dnes scházíme. Kolem rybníka se pořádá i řada společenských akcí a navíc je to velmi oblíbené místo k procházkám. O tak výrazný krajinný prvek by byla prostě škoda přijít,“ informoval starosta obce a předseda spolku Vratislav Chodora.

Miroslav B. s advokátem u plzeňského soudu.
V náručí měla malé dítě, partner na ni přesto mířil pistolí a chtěl po ní sex

Obec je teď rozdělená na dva tábory

Někteří zastupitelé chtějí ale podle starosty pronajmout místní Opatský rybník ke komerčním účelům.

„Doteď jsme za rybník platili pět tisíc korun nájem za rok. Objevil se ale podnikatel, který nabídl vyšší cenu za pronájem, a sice o 13 tisíc korun ročně více. Potenciální příliv peněz do rozpočtu se některým obyvatelům zamlouvá. Pro obec, která má šestimilionový rozpočet, není ale 13 tisíc korun podstatná položka. Někdo s tímto názorem však sympatizuje a někdo by byl zkrátka zase radši, kdyby byl rybník pořád hezký a udržovaný a kdyby se kolem něj konaly i nadále kulturní akce,“ vysvětlil dále Chodora, který se mj. i kvůli sporu o rybník rozhodl, že v nadcházejících komunálních volbách, které proběhnou v pátek 23. a v sobotu 24. září, nebude kandidovat.