„Úplná uzavírka bude platit od půlnoci, tedy od první minuty soboty 16. června do dvacáté čtvrté hodiny neděle 17. června," upřesňuje Vlastimil Kroupa z odboru dopravy plzeňského magistrátu. Kromě frézování a pokládky nového povrchu budou stavebníci dokončovat střední ostrov okružní křižovatky, provedou nástřik vodorovného dopravního značení a osadí rekonstruovaný úsek dopravními značkami.

Při uzavírce nasměruje řidiče na objízdné trasy dopravní značení. „Ze Zruče-Sence do Plzně mohou jet řidiči po silnici II/180 přes Třemošnou a dále po silnici I/27 nebo přes Chrást a dále po silnici II/233. Z Lochotína se do centra dostanou Lidickou a Karlovarskou ulicí. Z Doubravky na Lochotín mohou využít ulici Jateční a Rokycanskou směrem na centrum. Ke Zruči-Senci je značení povede po silnici II/233 přes Chrást," přibližuje objízdné trasy Vlastimil Kroupa.

Omezený bude rovněž provoz linek ČSAD v úseku Nadryby – Plzeň a dvou linek městské veřejné dopravy č. 20 (Mrakodrap – Bílá Hora – Zruč-Senec) a č. 30 (Borská pole – Košutka). „Cestující veřejnost bude o neobsloužení některých zastávek, odklonění dopravy a o přestupech na linkách informována dopravcem obvyklým způsobem přímo v místě," upozorňuje Kroupa.

Okružní křižovatka U Soušků bude uvedena do předčasného užívání pro veškerou dopravu 18. června. Do 30. června se v jejím okolí budou ještě provádět terénní úpravy a zatravnění ploch dotčených výstavbou.

Investorem stavby kruhového objezdu na krajské silnici II/131 za 11,5 milionu korun je Správa a údržba silnic Plzeňského kraje. Jeho výstavba začala letos na jaře.