Přestože ještě ani nenapadl první sníh, místa v kurzech lyžařských škol se poměrně rychle zaplňují. Lekce začínají v lednu, největší zájem je o kurzy pro začátečníky.

„V současné době máme naplněnou kapacitu asi ze tří čtvrtin," odhaduje předseda klubu Arnika Plzeň Michal Brož. Ze 250 míst mají už obsazeno 180. Podle Brože zájemců každým rokem přibývá.

Kapacita plzeňského sportovního klubu Ski škola je naplněna z jedné třetiny. „Nejvíce zájemců se hlásí během listopadu," doplnil vedoucí lyžařské školy Josef Sutnar s tím, že každoročně učí na lyžích či snowboardu přibližně 80 až 100 dětí.
Podobně je naplněna i lyžařská škola Logic. „Během tří týdnů jsme evidovali asi dvacet přihlášek, což je přibližně třetina celkové kapacity," potvrzuje vedoucí lyžařské školy Jan Hajšman.

Kurzy budou brzy zaplněny

Organizátoři předpokládají, že kurzy budou do konce roku zcela zaplněny.

Školičky nabízejí lyžařské i snowboardové kurzy, lyžařů je však o dost více. 
„V minulých letech narůstal zájem o snowboard, teď se to vrací spíše k lyžím," porovnává Josef Sutnar.

Některé školičky nabízejí i lekce pro dospělé, drtivou většinu žáků však tvoří děti. Nejvíc oblíbené jsou kurzy pro začátečníky. „Rodiče k nám hlásí své děti, abychom je to naučili a pak už s nimi třeba jezdí na hory sami," vysvětluje vedoucí Klubu Arnika Plzeň.

V ceně bývá i skipas

A kolik za zimní kurzy zaplatíte?

Například lyžařská škola Logic nabízí sedm lekcí včetně dopravy a skipasu za 4990 Kč. Výuka probíhá v Železné Rudě Nad nádražím. Za šest lekcí včetně dopravy a skipasu ve školičce Arnika zaplatíte 4200 Kč. Kurzy probíhají v Krušných horách v areálu Bublava.

Ski škola nabízí šest lekcí včetně dopravy, bez skipasu za 2890 Kč. „Do minulé sezony jsme jezdili na Šumavu, ale teď vyzkoušíme Krušné hory, protože tam je to se sněhem o něco lepší," upozorňuje na novinku Josef Sutnar.

Kurzy lyžařských škol využila pro svého syna také Plzeňanka Štěpánka Nová. „Letos v zimě jezdil poprvé a moc se mu tam líbilo. Určitě ho přihlásím znovu. Myslím, že se tam naučí na lyžích mnohem lépe, než kdybych ho učila já," usmívá se maminka.