Řada z nich vyrazila na tábory už v pátek, kdy některým začaly prázdniny. Dalším žákům končí škola až dnes. Přihlásit se však stále ještě mohou tábory hlásí poslední volná místa.

Středisko volného času Radovánek se sídlem v Plzni má podle ředitelky Evy Tischlerové letní tábory obsazené z 85 procent. „Máme 72 příměstských táborů a 18 pobytových. Pobytové jsou plně obsazené, v příměstských zbývají ještě nějaká volná místa,“ říká ředitelka.

Na některých táborech musel Radovánek navyšovat kapacity. „Na jednom táboře byla kapacita dětí 22. Protože byl o něj velký zájem, navýšili jsme ji na 28 dětí. Máme také tábory pro první linii, kterých se účastní děti zdravotníků, ošetřovatelů, prodavačů a všech, kteří do první linie spadají. Donedávna byly naplněné z 50 procent, takže jsme je uvolnili i pro ostatní děti, a nyní už jsou obsazené,“ dodává Tischlerová.

Přihlášky je stále ještě možné podat na letní tábor v Nebřezinech u Plas, který startuje už tuto sobotu 4. července.

„Kapacita dětí na tábor je 50 a zatím jich máme přihlášených 37. O tábor byl velký zájem v lednu, kdy byl plně obsazený. Postupně se však děti začaly odhlašovat. Někteří rodiče totiž pracují v cestovním ruchu a kvůli koronaviru nebyla jistota, že by měli na zaplacení tábora,“ říká hlavní vedoucí tábora Kateřina Paličková.

Několik volných míst pro případné zájemce má ještě například Dům dětí a mládeže v Klatovech, a to na pobytové i příměstské tábory. Rodiče, kteří váhali, mají tak dosud šanci svá dítka přihlásit. „Pár volných míst máme na pobytové tábory, které se konají v Kunkovicích. První turnusy už začínají, ale na následujících se ještě jednotky míst najdou. U příměstských táborů máme u zhruba poloviny rovněž ještě dvě až tři místa volná,“ uvádí ředitelka DDM Klatovy Michaela Dryjová.

Některé tábory naopak další zájemce zklamou. „Máme úplně plno, bohužel musíme i poměrně hodně dětí odmítat,“ vysvětluje Lada Brožová, hlavní vedoucí letního dětského tábora v Mladoticích na severu Plzeňska. „Na tábor v Mladoticích je přihlášeno 45 dětí a je plně obsazen. Stejně tak příměstské tábory v Plzni pro 15 předškoláků a 25 školních dětí,“ dodává Brožová.