Jeho prostorami ve středu hosty provedl vedoucí Ladislav Fronk. „Budova má nyní dva vchody – služební a pro veřejnost. Služebním vchodem budeme vodit například podezřelé nebo pachatele a ti se tak s veřejností vůbec nesetkají, což se nám dříve bohužel stávalo,“ vysvětloval Fronk.

Vchod pro veřejnost je také přístupný invalidům stejně jako sociální zařízení uvnitř. Ve služebně je i nová místnost dozorčí služby, z níž mají policisté celou budovu jako na dlani. Normy Evropské unie mimo jiné také vyžadují, aby na služebnách byly dětské koutky – i ten v Nýřanech najdete.

„Budova je zateplená, má novou modrou, nepřehlédnutelnou fasádu. Sundali jsme z ní také poslední mříže, které ještě zbývaly. V dnešní době už nejsou nutné a pracoviště nemusí vypadat jako věznice,“ říkal vedoucí. „Na služebně je nyní celkem deset lidí. Časem bychom byli rádi, aby jejich počet vzrostl na dvaadvacet policistů, což by pro nás bylo ideální číslo,“ dodal Fronk.

Na služebně se pracovalo od loňského září do prosince. „Před dvěma lety byla už částečně upravena v rámci projektu P 1000 ministerstva vnitra. Loňská rekonstrukce vyšla na 4,3 milionu korun a byla spolufinancována evropskými penězi,“ uvedl Josef Harant, který měl na starost stavební dozor.

Policisté z Nýřan se kromě města starají i o okolní obce, jako Tlučná, Vejprnice, Zbůch nebo Heřmanova Huť. Nejčastěji se zabývají krádežemi a vandalismem.