VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nudnou kavárnu mají rozhýbat architekti

Plzeň - Kavárna v Měšťanské besedě se možná změní. Radní města rozhodli o tom, že nechají vypracovat tři studie na nový interiér od různých architektů a podle jejich návrhů pak zřejmě projde prostor secesní kavárny proměnou.

22.8.2009 6
SDÍLEJ:

Interiér kavárny v Měšťanské beseděFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

„Oslovíme tři konkrétní ateliéry: plzeňský, pražský a českobudějovický. Vyzveme je, aby navrhly nové řešení prostoru ve shodě s odborem památkové péče a s provozovatelem. Nechceme je ničím omezovat, ani cenou. Počkáme, jak se vypořádají se zadáním,“ prohlásila náměstkyně primátora Marcela Krejsová (ODS). Studie by neměly stát dohromady více než 300 tisíc korun a mají být hotové do konce letošního roku. Pak město rozhodne, zda se do výměny interiéru pustí.

Podle primátora Pavla Rödla (ODS) by se změnou vnitřního uspořádání a výměnou mobiliáře mohla kavárna stát navštěvovanější. „Dlouho se diskutuje o tom, že její interiér současným požadavkům nevyhovuje,“ podotkl Rödl s tím, že dnešní mobiliář kavárny, která prošla stejně jako celá budova Besedy rekonstrukcí v roce 2001, je nyní už účetně odepsán.

Budovu Měšťanské besedy provozuje v současné době společnost Dominik Centrum, která převzala objekt od městského kulturního střediska Esprit. Podle ředitele Dominik Centra Ivana Jáchima nemá současná kavárna potřebný genius loci a lidé do ní nemají proč přicházet. „Návštěvnost je v ní dobrá při kulturních a společenských akcích v budově,“ podotkl Jáchim. Provoz ale zatím není rentabilní a finanční skluz vyrovnává právě pořádání kulturních akcí.

Větší příliv strávníků a hostů do kavárny, které by měl přilákat nový interiér, by mohl podle Jáchima rozběhnout i teplou kuchyni, která nyní v Besedě funguje jen pro konkrétní akce probíhající v jejích sálech. Do kuchyně přitom radnice poslala nedávno tři miliony korun z důvodu, že její zařízení nevyhovovalo současným gastronomickým standardům.

„Zatím je kuchyně v záběhovo–zkušebním provozu,“ uvedl Jáchim. Například při nedávné víkendové česko–německé konferenci se v kuchyni Besedy připravovalo každým dnem kolem 400 obědů.

Autor: Dana Veselá

22.8.2009 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:
Policie kontroluje kotoučky z tachografu. Ilustrační foto.

Šoféři nedodržují přestávky

Naši prvňáci ze 7. ZŠ Plzeň

Plzeňsko - Ve středu 18. října najdete v Plzeňském deníku prvňáky ze 7. ZŠ Plzeň. Nezapomeňte si koupit noviny.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Nejslavnějšího rodáka Dobříče už připomíná pamětní deska

Dobříč – Malíř a ilustrátor Václav Karel se narodil v roce 1902.

V centru Plzně nefungovaly semafory, dopravu řídila policie

Plzeň - Policie se o nefunkční světelné signalizaci dozvěděla až z kamerového záznamu. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení