Plzeň - Na 40 stromů a skoro 400 keřů, trvalkové záhony a další s trsy cibulovin, nové trávníky a také psí hřiště vyroste letos na jaře na Vinicích. Nový park se tu bude stavět v první polovině letošního roku, a to v prostoru nad zoologickou zahradou. Ohraničí ho ulice Bzenecká, Strážnická, Břeclavská a Nad ZOO. Kromě cest, zeleně a mobiliáře bude jeho součástí i psí hřiště, tedy oplocený prostor sloužící pro venčení psů se skokovými překážkami, kladinou, tunelem a dalšími tréninkovými prvky pro pohyb psů.

Náklady na vybudování parku činí 4,7 milionu korun (bez DPH), zaplatí je radnice ze svého rozpočtu. „Loni se uskutečnilo výběrové řízení na dodavatele stavby, před koncem roku 2017 začaly terénní práce kácením náletových a zdravotně nevhodných dřevin. Stavba, kterou provádí firma Cetina a Kenaur, bude dokončena nejpozději do poloviny roku,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu a životní prostředí Petr Náhlík (KDU-ČSL).

Podle Hany Hrdličkové ze Správy veřejného statku budou kromě zeleně a záhonů v parku na Vinicích vybudovány také nové mlatové či živičné cesty a veřejné osvětlení, odpočinková místa pak budou osazena novými lavičkami a stojany na kola. Nebudou chybět odpadkové koše ani fotbalová branka.

Parkování v Husově ulici v Plzni první den po zpoplatnění
Husova ulice: Parkovací automaty vyhnaly auta