Budou se z něj však muset vystěhovat atleti, pro které slibuje radnice vybudovat nový areál ve Skvrňanech poblíž elektrotechnického učiliště za 30 až 40 milionů korun.

Stavba nového stadionu by vyšla podle technického náměstka Petra Runda (ODS) město zhruba na miliardu korun, oprava Štruncových sadů přibližně na polovinu. Studie společnosti DHV, kterou si město objednalo, počítá ve zrekonstruovaném fotbalovém stánku s kapacitou buď 11 800, nebo 12 500 diváků. Podle radní města pro sport Petry Kacovské (ODS) přitom chodí v Plzni na fotbal asi čtyři tisícovky lidí. „Námi navrhovaná kapacita se možná zdá velká, ale vycházíme z průzkumů. Na některé výjimečné zápasy přijde až 9000 lidí, navíc opravený stadion nabídne lidem větší komfort a přitáhne další zájemce,“ míní Miroslav Svoboda z DHV.

Půlmiliardovou investici na rekonstrukci navrhuje firma DHV částečně vyřešit prodejem pozemků na Borských polích, kde měl stát nový stadion. Podle odhadu by transakcí mohlo město získat až 116 milionů korun, což by rekonstrukci fotbalového areálu ve Štruncových sadech zaplatilo zhruba z pětiny.

Plány rekonstrukce počítají s tím, že z areálu zmizí atletická dráha a fotbalové hřiště se posune směrem k hlavní tribuně o 18 metrů. Fotbalový trávník pak obklíčí ze všech stran nové zastřešené sedačky a v rozích ochozů vyrostou dvě věže se zázemím pro sportovce.