Stane se tak téměř po půl roce od posledního výběrového řízení a až poté, co dostala vítězná firma Stravování Kolařík nůž na krk.

„Firmě jsme dali termín na otevření do konce ledna, pak bychom jí vypověděli smlouvu,“ potvrdil Deníku místostarosta centrálního plzeňského obvodu Radislav Neubauer (ČSSD). Trojka začala výpovědí vyhrožovat poté, co se několik měsíců v Adrii nic nedělo, ve smlouvě totiž termín otevření chybí. Vedení obvodu už dříve přiznalo, že to byla chyba a v budoucích smlouvách bude na termínu otevření trvat.

Jednatel vítězné firmy Zbyněk Kolařík však tvrdí, že dodnes nedostal žádné písemné vyrozumění, že má v Adrii podnikat právě on. „Dozvěděl jsem se to až v okamžiku, kdy mi volal starosta Strobach a ptal se, kdy otevřu,“ podivuje se Kolařík. Dodává, že se do tendru sice přihlásil, výsledky už ale nehlídal. Smlouvu podepsal s obvodem koncem září.

„V té době jsem navíc otevíral jídelnu v Šumavské ulici, takže na Adrii nebylo tolik času,“ připomíná nájemce. Popohnal ho až dopis z trojky a tento týden se konečně daly věci pořádně do pohybu. Zařízení, vymalování, nové polepy na výlohu a také nový nábytek. „Nevím ale, jestli je takový nůž na krku od obvodu zrovna správný, zvlášť když se k tomu celou dobu stavěli tak laxně,“ upozorňuje Kolařík.

O bufet měl zájem i další účastník červencového výběrového řízení – podnikatel Václav Weber z Litvínova. „Pořád se v bufetu nic nedělo, tak jsem věřil, že jako zájemce s druhou nejvyšší nabídkou budu moci prostory převzít,“ řekl Deníku muž, který má velkokapacitní výrobnu obědů v Hrádku u Rokycan. Říká také, že byl připraven okamžitě otevřít. „Bylo by to pro nás jen výdejní místo, všechna jídla bychom dováželi,“ upřesnil Weber.

Bufet, kterému zůstane název, otevře už příští týden. Jídla bude firma vyrábět přímo na místě. „Nabídka hotových jídel nebude příliš široká – jen asi šest jídel, která budeme obměňovat. Není to moc, ale takhle můžeme zaručit kvalitu,“ plánuje Zbyněk Kolařík. Přestože říká, že prostor nelze příliš přestavět, ke změnám dojde. „Počítáme se čtyřiceti místy k sezení a dalšími bistro stolky.“

Poslední nájemce – firma Gastro Plzeň v Adrii skončila loni v únoru, obvod od té doby hledal nového nájemce. Celkem vypsal pět výběrových řízení, požadovanou minimální výši měsíčního nájmu postupně snižoval, až spodní hranici zrušil úplně. Zatímco Gastro Plzeň za prostor platilo zhruba 62 tisíc korun měsíčně, Stravování Kolařík tendr vyhrál s nabídkou 21 tisíc korun bez daně.