Moderní stavba vznikla takzvaně na zelené louce zhruba za dva roky a vyžádala si investice ve výši do sta milionů korun. Pacientům i zaměstnancům poskytuje patřičný komfort, interiéry jsou zařízeny v moderní kombinaci bílé a šedé barvy se světle zelenými doplňky.

„V průběhu června by se do ní měly přestěhovat interní ambulance ze současných prostor nemocnice a lékárna, kterou najdou lidé v přízemí a má bezbariérový přístup. V nové poliklinice bude i dialyzační centrum s nefrologickou ambulancí a intervenční kardiologie,“ uvedla mluvčí nemocnice Eva Milerová.

Zdroj: Deník/Alena Nová

Privamed se do budování polikliniky pustil i proto, že na Severním Předměstí na rozdíl od jiných částí Plzně, jako jsou Bory, Slovany, Doubravka, podobné zdravotnické zařízení chybělo.

„A dalším důvodem je oddělení ambulantních částí nemocnice od lůžkových, což se ukázalo jako velmi důležité v nedávné době covidu. Takže už nebude třeba ambulantní provoz v podobných dobách omezovat nebo úplně zavřít. Navíc se zvýší komfort pacientů, a to zejména v Centru návazné péče. V uvolněných prostorách vzniknou především nové pokoje, pacienti tím získají více pohodlí, budou například ve dvoulůžkových maximálně třílůžkových pokojích,“ zdůraznil ředitel nemocnice Miroslav Mach.